Panasonic cep telefonu bölümünü satıyor!

Panasonic cep telefonu bölümünü satıyor!
Japon teknoloji devi Panasonic mobil dünyadan çekiliyor. Peki şirketin mobil bölümünü kim satın alacak?

Potansiyel alıcılardan iki tanesi ortaya çıktı bile. Özellikle Japon pazarında Eluga serisi suya dayanıklı akıllı telefonları ile ciddi bir pazar payı bulunan Panasonic, dünya genelindeki başarısız imajı nedeniyle mobil işinden çekilmeyi planlıyor.
 
Geçtiğimiz yıl Barcelona’da tanıtılan Eluga serisi telefonlarıyla Avrupa pazarına yeniden gireceği söylenen Panasonic, başarısız bir girişim yapmış ve sonrasında da bu cihazları desteklemeyerek hayal kırıklığı yaratmıştı.
 
Japonya’daki başarının tam tersi bir tabloyu küresel pazarda yaşayan Japon teknoloji devinin, mobil bölümünü elden çıkarmaya karar verdiği iddia ediliyor. Japonya’daki yayın organlarında yüksek sesle dile getirilemeye başlanan bu güçlü söylenti, son günlerde yerini potansiyel alıcılar üzerinde yoğunlaştı.
 
HTC ve TSMC
 
Buna göre Panasonic’in mobil bölümünü almaya en güçlü iki aday HTC ve TSMC. Son dönemde maddi olarak bir darboğazda olduğu söylenen Tayvan merkezli şirketin böylesi bir satın almaya soyunması pek mantıklı görünmüyor ancak Panasonic’in Japon pazarındaki pozitif imajı, HTC’yi böylesi bir işe itebilir.
 
Bir diğer isim olan TSMC ise son dönemde Apple’ın mobil cihazları için üreteceği işlemciler ile sık sık gündeme geliyor. Şirket Panasonic’i satın alarak tıpkı Samsung’un üst düzey akıllı telefonlarında yaptığı gibi tamamen kendi üretimi mobil cihazları dünya pazarına sunmak isteyebilir.
 
Elbette ki tüm dünyanın temennisi TSMC’nin böylesi bir işe girişerek pazardaki rekabetin derecesini yükseltmesinden yana. Beklentiler gerçekleşirse önümüzdeki süreçte heyecan verici sonuçlar ortaya çıkabilir. (CTK)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com