Panayır Simav'a hareketlilik getirdi

Panayır Simav'a hareketlilik getirdi
Kütahya'nın Simav ilçesinde, bu yıl 78'incisi düzenlenen Simav Panayırı törenle açıldı. 170 dekarlık yeşil alanda kurulan panayırda 800'e yakın işyeri açıldı.

 Kütahya'nın Simav ilçesinde, bu yıl 78'incisi düzenlenen Simav Panayırı törenle açıldı. 170 dekarlık yeşil alanda kurulan panayırda 800'e yakın işyeri açıldı. 10 gün süreyle açık kalacak panayırda düzenleyecekleri sosyal ve kültürel etkinlikler sayesinde vatandaşlara ucuz alışverişin yanı sıra gönüllerince eğlenme fırsatı sunduklarını belirten Simav'ın DP'li Belediye Başkanı Kasım Karahan, panayır sayesinde hem ilçenin hem de Eynal Kaplıcalarının tanıtımının yapıldığını söyledi. Gelecek yıldan itibaren panayır alanının çevre düzenlemesinin günün koşullarına uygun bir biçimde yeniden yapılandırılacağını vurgulayan Karahan, mübarek Ramazan ayı dolayısıyla bu yıl panayırın biraz daha erkene alındığını dile getirdi. Belediyenin imkanları ölçüsünde önümüzdeki yıl vatandaşlara daha modern bir panayır ortamı ve daha çağdaş bir alışveriş mekanları sunmak istediklerini ifade eden Karahan, ekonominin dinamosu olarak gördükleri panayırın vatandaşlarla esnaflara hayırlar getirmesini, hatasız, kazasız ve belasız bir panayır temennisinde bulunduklarını bildirdi. Karahan, bu yıl panayır alanında içki satışının yasaklandığını ve kumar oynanmasına da izin verilmeyeceğini dile getirdi.
78. Simav Panayırının açılışına Simav Kaymakamı Rıza Dalan, Garnizon Komutanı Üsteğmen Bora Taşdelen, Cumhuriyet Başsavcısı Recai Bilgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi, Simav Teknik Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Rüştü Güntürkün, Simav Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mehmet Korkmaz, Simav Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şeref kazcıoğlu, Meclis Başkanı Raci Hazıroğlu, siyasi partilerin ilçe başkanları, İl Genel ve Belediye Meclisi üyeleri, esnaflar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Protokol üyeleri daha sonra panayır alanını birlikte gezerek esnaflara hayırlı işler ve bol kazançlar diledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com