Pancar alımı başladı

Pancar alımı başladı
Kütahya Şeker Fabrikası AŞ tarafından başlatılan 56. Pancar Alım Kampanyasında 266 bin ton pancar alımı beklendiği ve 38 bin ton kristal şeker üretimi hedeflendiği bildirildi.

Kütahya Şeker Fabrikası AŞ tarafından başlatılan 56. Pancar Alım Kampanyasında 266 bin ton pancar alımı beklendiği ve 38 bin ton kristal şeker üretimi hedeflendiği bildirildi. 
  Kütahya Şeker Fabrikası AŞ'den yapılan yazılı açıklamada, bu yıl 128 köyden 3 bin 357 çiftçiyle taahhüt alımı sözleşmesi imzalanıp 52 bin dekara şeker pancarı ekildiği belirtildi.
     Bu kampanya döneminde 266 bin ton pancar elde edilmesinin beklendiğine işaret edilen açıklamada, 38 bin ton kristal şeker, 80 bin ton yaş küspe ve 10 bin ton melas üretilmesinin planlandığı kaydedildi.
     Açıklamada, firmanın ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine sahip olduğu hatırlatılarak, şu ifadelere yer verildi:
     ''1954 yılında işletmeye açılan fabrikada 5 bin çiftçi ailesinin pancarı alınarak, randıman ve şeker kalitesi bakımından Türkiye'nin en kaliteli şekeri üretilmektedir. Kütahya Şeker Fabrikası günde ortalama 25 ton küp şeker ile yılda 38 bin ton kristal şeker, 10 bin ton melas, 80 bin ton yaş küspe üretmekte ve yaklaşık 15 bin kişiye iş olanağı sağlayarak bölge ekonomisine ve ilin sosyal dokusuna ciddi bir katkı sağlamaktadır. Çevreye duyarlı olan şirketimiz, Kütahya Şeker Fabrikası için atık su arıtma projesi ve yatırımıyla atık su deşarj izni, buhar kazanları baca gazı arıtım sistemi yatırımıyla da baca gazı emisyon izni almıştır.''
     Bu yıldan başlamak üzere kalite ve verimi artırmak için üç yılda 45 milyon lira yatırım kararı alındığı bildirilen açıklamada, bu yıl 20 milyon lira tutarındaki yatırıma devam edildiği duyuruldu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com