Pancar-Koop'da BaşkanHalil Ünal güven tazeledi

Pancar-Koop'da BaşkanHalil Ünal güven tazeledi
Eskişehir Pancar Ekicileri Kooperatifi (Pancar-Koop), 60. olağan kongresini yaptı.

Eskişehir Pancar Ekicileri Kooperatifi (Pancar-Koop), 60. olağan kongresini yaptı. Amca çocuklarının yarıştığı başkanlık yarışından ipi mevcut başkan Halil Ünal göğüsledi.
Yaklaşık 83 bin üyesi bulunan kooperatifin Atatürk Stadyumu'nda kogresinde, başkanın belirlenmesi için 11 bin kişi oy kullandı. Kongre öncesinde Tarık Ünal'ı destekleyen avukat Yılmaz Aydın, divan başkanlığı seçimlerinin sandıkta oy kullanılarak yapılması gerektiğini savundu.
Yılmaz ve Halil Ünal'ı destekleyen grup arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı.
Oy sayımı, geç saatlere kadar sürdü. İki amca çocuğunun yarıştığı seçimi, mevcut başkan Halil Ünal, 6 bin 176 oyla kazandı. Tarık Ünal ise 4 bin 775 oy aldı. Seçim sonrası açıklama yapan Halil Ünal, oy verip vermediğine bakmaksızın her çiftçiyi kucaklayacaklarını söyledi.
Ünal, 'Özelleştirme kapsamında olan Eskişehir Şeker Fabrikası'na talibiz. Türk tarımının yeniden yapılandırması gerekir. Eylül, Ekim ayında yapılacak olan özelleştirmede Eskişehir Şeker Fabrikası'nı biz alacağız ve kota modelini ortadan kaldıracağız. Dünyanın hiçbir yerinde fazla üreten üreticiye ceza uygulanmaz' dedi. Halil Ünal, daha sonra tebrikleri kabul etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com