Paneli Öncesi Protesto!

Paneli Öncesi Protesto!
Dinleyiciler, toplantının geç başlamasını alkış ve ıslıklarla protesto etti...

Oktay Vural, Süheyl Batum, Ufuk Söylemez ve Ümit Kocasakal'ın Eskişehir'de konuşmacı olarak katıldığı panel öncesi dinleyiciler, toplantının geç başlamasını alkış ve ıslıklarla protesto etti.
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Eskişehir Şubesi'nin Atatürk Spor Salonu'nda düzenlediği 'Türkiye'nin geleceği' konulu panele MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, CHP MYK Üyesi Süheyl Batum, DP Genel Başkan Yardımcısı Ufuk Söylemez ve Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümit Kocasakal konuşmacı olarak katıldı.
Panelin duyurulan saatten 20 dakika geçmesine rağmen başlamaması, davetlilerin protestosuna sebep oldu. Dinleyiciler, bir süre alkış tutup ıslık çalarak protesto gösterisinde bulundu. Bu arada birkaç vantilatörle serinletilmeye çalışılan havasız salondan birçok kişinin çıktığı görüldü.
Daha sonra konuşmacıların salona gelmesiyle panel başladı. Saygı duruşunda bulunlması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan ADD Şube Başkanı Azmi Kerman, 'Böyle bir toplantıyı yapabileceğimiz başka bir salon yok. Konuşmacılar konuşmaya başladığı zaman yüreğiniz serinleyecek' dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Süheyl Batum, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın bugün bir röportajının yer aldığı gazeteyi göstererek, 'Bu yazıyı okuduğunuz zaman 12 Eylül'de yapılacak referandumda neden 'hayır' demeniz gerektiğini çok net anlıyorsunuz. Ben Bülent Arınç'a bir kez daha teşekkür ediyorum. Bir anayasa yaparken, bu anayasanın mutlaka o ülkede değişik katmanlara, gruplara, siyasal, kültürel, sosyal topluluklara bir şeyler getiriyor olması lazım. Onların
taleplerini, gereksinimlerini yerine getiriyor, ihtiyaçlarına cevap veriyor olması gerekli' dedi.
Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Ufuk Söylemez ise, 'Bugün kendiliğinden oluşan bir halk hareketi; demokratik, milli direnişle karşı karşıyayız. MHP'nin, CHP'nin, Demokrat Parti'nin başını çektiği, sağ-sol demeden yurtseverlerin, Atatürk milliyetçilerin, demokratların bir araya geldiği bir büyük şahlanışın Eskişehir'den başlangıç adımını atıyoruz' diye konuştu.
Ümit Kocasakal da, şuanda bir çok kentte kent ayaklanmalarının provalarının yapıldığını iddia etti.
Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili Oktay Vural ise, siyasi partiler arasında rekabet olabileceğini, ancak ülke, kimlik, cumhuriyet üzerine oynanan oyunlar olduğu zaman siyasi parti hesabı yapılamayacağını belirtti. 'Bugün biz, bu oyunu iyi çözmeliyiz' diyen Vural, şunları söyledi:
'Oynanan oyun, sadece bir partinin oyunu değil. Küresel bir senaryonun yerli taşeronlarının bizim sizin üzerinizde oynadığı oyundur. Bizim benliğimizi kuşatma altına almak isteyen bir zihniyet bir oyun oynuyor. Bugün 'truva atı' gibi eline geçirdikleri bir kurum aracılığıyla bu yabancı senaryolar bize hazmettirilmek isteniyor. Türk milleti, devletler kurup yaşatmıştır. Ama bu devletleri dışarıdan hiçbir saldırı yıkamamıştır, hep içeriden yıkılmaya çalışılmıştır. Onun için bugün oynanan oyun içeridedir.
Kendimize benzeyerek kendimiz gibi gözükerek içeriden oynanan bir oyuna karşı herkesi uyarıyoruz. Bu ev bizim ortak evimiz. Hangi partiden olursa olsun, bu ortak ev çökerse hepimiz gideriz. Bedelini milletim öder. Onun için bugün Türkiye üzerinde oynanan bu oyunlardan kurtulmamız gerekiyor. Bir yol ayrımı. Türkiye, tarihinin en büyük bunalımlarına doğru sürükleniyor.'
Paneli CHP Eskişehir Milletvekili Murat Sönmez, MHP Eskişehir Milletvekili Beytullah Asil, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da takip etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com