Papa, Berlin'e geliyor!

Papa, Berlin'e geliyor!
Papa 16. Benediktus yarın resmi bir ziyaret için Almanya'nın başkenti Berlin'e gelecek...

Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff tarafından karşılanacak olan Papa, daha sonra Başbakan Angela Merkel ile de görüşecek. Temaslarının ardından Federal Meclis'te bir konuşma yapacak olan Papa, akşam saatlerinde de Olimpiyat stadında, yaklaşık 70 bin kişinin katılmasının beklenildiği bir ayin düzenleyecek.

Papa 16. Benediktus, 23 Eylül Cuma günü de Berlin'deki Vatikan Temsilciliğinde, aralarında Türk din adamlarının da bulunduğu bazı Müslüman temsilcilerle bir araya gelecek. Görüşmenin ardından Erfurt kentine geçecek olan Papa, burada 24 Eylül Cumartesi günü Erfurt Katedrali önünde de bir ayin düzenleyecek.

Thüringen eyaletini ziyaret edecek olan Papa 25 Eylül Pazar günü resmi ziyaretini sona erdirecek. Papa'nın ziyareti vesilesiyle Berlin'de geniş güvenlik önlemleri alındı. Papa'nın korunması için yaklaşık 16 bin polis görev yapacak, her yer polis köpekleriyle, Spree nehri de dalgıçlarla kontrol edilecek.

Papa'nın Federal Meclis'te yapacağı konuşmayı, meclisin tarafsızlık ilkesine aykırı olduğu gerekçesiyle birçok Milletvekilinin izlemek istememesi sebebiyle bu milletvekillerinin yerine eski milletvekilleri davet edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com