Papa da twiter'da hesap açacak!

Papa da twiter'da hesap açacak!
Kullanıcı adı: BenedictusPPXVI

Katoliklerin ruhani lideri Papa 16. Benediktus adına sosyal paylaşım sitesi twitter'da hesap açılacak ve önemli mesajları duyurulacak. Vatikan Radyosu'ndan yapılan açıklamada, Papa Joseph Ratzinger'in her Pazar geleneksel olarak yaptığı Angelus duası ve önemli konuşmalarının, twitter'daki 140 karakterlik iletiler halinde takipçilerine duyurulacağı belirtildi.

KULLANICI ADI
Corriere della Sera gazetesinin haberinde, adına pek çok sahte hesap olan Papa'nın BenedictusPPXVI kullanıcı ismiyle ''twitter''da yer alacağı bildirildi.

Basına yansıyan haberlerde, 85 yaşındaki Papa'nın kısa iletileri kendisinin yazmasının beklenmediği ancak hesabın sosyal iletişim için Papa 16. Benediktus'un rızası alınarak açılacağı ve her iletinin kendisinin onayıyla yayınlanacağı ifade edildi.

Başpiskopos Claudio Maria Celli, dünyanın dört bir tarafından gençle iletişim kurulması için de' pope2you' kullanıcı ismiyle twitter hesabı açtıklarını dile getirdi.

6 KARDİNALİN HESABI VAR
Papa 16. Benediktus'un yeni girdiği twitter'da, aralarında Milano, Durban, Sao Paolo gibi önemli şehirlerin başpiskoposlarının yer aldığı 6 kardinalin hesabı bulunuyor.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com