Papa Pakistan'a Çağrıda Bulundu!

Papa Pakistan'a Çağrıda Bulundu!
Katolik dünyasının ruhani önderi Papa 16. Benediktus, dine küfür yasasının Pakistan'da lağvedilmesini istedi..

Katolik dünyasının ruhani önderi Papa 16. Benediktus, Pakistan'da, İslam dinine küfür edenlerin idam cezasına varan cezalara çarptırıldığı "dine küfür yasasının", Müslüman olmayanlara karşı şiddeti kışkırtabileceği uyarısında bulunarak Pakistan'dan bu yasanın lağvedilmesini istedi.

IRAK VE MISIR'I İŞARET ETTİ
Yasa kapsamında yargılanan Hristiyan bir kadının affedilmesini kuvvetle savunan ve dine küfür yasasının karşısında yer alan Pencap Valisi Salman Taysir, bir hafta önce öldürülmüştü. Papa 16. Benediktus, Taysir'in öldürülmesinin ardından, "farklı dinlere hoşgörü" üzerine geniş ayrıntı içeren açıklamalarından birini yaptı.

Vatikan'da çalışan büyükelçilere hitaben Papa Benediktus, Hristiyanlar'ın inanç özgürlüğünün korunması çağrısında bulunurken, özellikle Irak'ta ve Mısır'da Hristiyanlar'a yönelik son saldırılara işaret etti.

PEKİN HÜKÜMETİNİ ELEŞTİRDİ
Papa, son saldırıların, bölgedeki hükümetlerin acilen azınlıktaki dini grupları korumak için etkili tedbirler alması gerektiğinin bir başka işareti olduğunu vurguladı.

Papa 16. Benediktus, Arap yarımadasında Hristiyanların kiliselere sahip olmasına izin verilmesini de talep etti, Çin'deki Katolik kilisesi mensupları üzerinde Pekin hükümetinin kontrolünü eleştirdi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com