Papa'yı Vurdum Çünkü...

Papa'yı Vurdum Çünkü...
Mehmet Ali Ağca tahliye olduktan sonra ilk kez TRT Haber'de yayınlanan bir programa katıldı. İşte Ağaca'nın yaptığı açıklamalardan satır başları...

Milliyet gazetesi Genel Yayın Müdürü Abdi İpekçi’nin katili olan ve Vatikan’da Papa 2. Jean Paul’e suikast düzenleyen Mehmet Ali Ağca dün TRT Haber’de yayınlanan Kozmik Oda programına çıktı. Geçtiğimiz 18 Ocak’ta Kartal Cezaevi’nden tahliye olan Ağca‘ya Papa suikastiyle ilgili sorular yöneltildi.

Ağca’nın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Bana Papa II. Jean Paul’ü vurma talimatını, dönemin Vatikan Başbakanı Agustino Kazoroli verdi. Vartikan’ın adamı Padre Miklele bana geldi ve pazarlık yaptı. Pazarlıklarımız daha önce Zürih’te başlamıştı. Bana “Vur ama öldürme, yarala. Karnından, başından vurma” dediler. Papa vurulacak, komünist Sovyetler Birliği dağılacaktı. 4-5 ayda Vatikan’dan 40-50 bin dolar para aldım. Silahı da kendim temin ettim. Papa, 22 Haziran 1983’te beni cezaevinde ziyaret etti. 22 dakika görüştük. Çok ilginçtir, bana, suikastla ilgili hiçbir şey sormadı. Biliyordu çünkü. “Ben senin için her gün dua ediyorum” dedi. Daha sonra etrafından İtalyanları uzaklaştırdı, Polonyalıları etrafında topladı. Yanımda bir Vatikan istihbarat ajanı daha vardı, şu anda öldü o. Padre Mikele adlı aajana gerçek adını açıklamayacağıma dair söz verdim.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com