"Para krizi" söylentilerine açıklık getirildi

"Para krizi" söylentilerine açıklık getirildi
Eskişehirspor Teknik Asbaşkanı Nihat Çuhadar, ‘Eskişehirsporlu futbolcular ve personel parasını alamıyor’ söylentilerine açıklık getirdi.

Sadece geçtiğimiz hafta oynanan Gaziantep maçının priminin ödenmesi konusunda bir aksaklık yaşandığını belirten Çuhadar, “Futbolcularımız maç başlarını zamanı gelince alıyor. Onların ödeme tarihleri var. Ufak tefek sıkıntılar oluyor ama bunlar büyütülecek sıkıntılar değil. Büyük ödemeleri yapıyoruz” dedi.

Futbolcuların Sivasspor maçına giderken paralarını alamadığı için otobüsten indiği şeklinde gündem oluşturulmaya çalışıldığını da ifade eden Çuhadar, "Sivas maçına giderken bir kısım futbolcumuz otobüse önce bindi. Diğer takım arkadaşlarını beklediler otobüs ısınmadığı için geri indiler. Bu durum yanlış algılanmış. Kesinlikle böyle bir durum yok. Yani şunu söyleyebilirim ekonomik anlamda bu kulübün sıkıntısı yok. Sadece Gaziantepsor maçının priminin ödemesi yapılmadı” şeklinde konuştu.

Beklenmedik bir ödeme çıktığı için Gaziantepspor maçı primlerinin aksadığına da değinen Asbaşkan Çuhadar, “Bunu sorun haline getirecek ne futbolcumuz ne de teknik heyetimiz var. Sigorta için af yasası çıkınca bundan yararlandık. Bu nedenle sigorta vergisi ödedik. Büyütülecek bir durum değil” dedi. Çuhadar ayrıca, ligde birçok kulübün ekonomik sıkıntı içinde olduğunu Eskişehirspor’un ise bu sıkıntıyı çekmediğini belirtti.

Nihat Çuhadar, Kulüp personelinin de maaşlarını alamadığı yönünde çıkan söylentilere ise, ”Kulüp personelimizin ödemeleri 2 ay geriden yapılıyor. Bu zaten biliniyor. Bir süre sonra bu durum da giderilecek. Personelimizi de sıkıntıya sokmayız” diyerek cevap verdi. (VİE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com