"Paralel yapı serbest bırakmıştır"

"Paralel yapı serbest bırakmıştır"
İBB Başkan Adayı Mustafa Sarıgül seçim çalışmalarını bugün yaptığı Eminönü gezisiyle devam ettirdi.Sarıgül Süleyman Aslan'ın serbest bırakılması ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Halk Bankası eski Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın tahliyesine ilişkin görüşü sorulan Sarıgül, "Mutlaka paralel yapı serbest bırakmıştır.  mutlaka yeni paralel yapı kurulmuştur. Paralel yapı çok acil karar vermiştir. Nedense 16 sene önce saçma sapan konulara dayanarak TMSF vasıtasıyla Sarıgül'ün mal varlığına el koyanlar kasaları ve kutuları görmeden çok hızlı bir kararla böyle bir adalet ne şekilde tecelli ediyorsa daha 90 gün bile olmadan hızlı bir şekilde adaletin tecelli etmesi bu gerçekten Türkiye açısından son derece üzücü bir durumdur.

Senin adaletin benim adaletim olmaz. Senin savcın benim savcım olmaz. Hiçbir demokratik ülkede savcılar soruşturma yaparken soruşturma esnasında görevlerinden al çektirilmez. Hiçlbir demokratik ülkede emniyetmesnupları görevlireni yaparken soruşturma esnasındayken başka biryere tayinleri çıkarıtılması.

Ben böylesi bir kararı hukuk adına adalet adına son derece üzüntülü görüyorum. Bana göre kamu vicdanın da bu olay son derece büyük zarar almıştır. Kamu vicdanı böyle bir olayı kesinlikle ama kesinlikle kabul etmez" diye konuştu.(mce)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com