"Paralel yapı"nın telefon dinleme iddiası

Paralel yapının telefon dinleme iddiası
TİM Başkanı Büyükekşi:

İSTANBUL (AA) - MÜCAHİD EKER - Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, yasadışı telefon dinlemelerini kesinlikle tasvip etmediklerini belirterek, "Türkiye'nin geleceğine yönelik adım atma konusunda herkesi daha hassas olmaya davet ediyoruz. Çünkü hepimiz aynı geminin içerisindeyiz. Türkiye'nin bu konuda alacağı bir zarar hepimize zarar verecek" dedi. 

TİM Başkanı Büyükekşi, yasadışı telefon dinlemelerine ilişkin yaptığı değerlendirmede, bu dinlemeleri kesinlikle tasvip etmediklerini, yapılanların demokrasiye, insan haklarına ve hukuka tümüyle aykırı olduğunu ifade etti. 

Söz konusu dinlemelerin kesinlikle yanlış olduğunu ve bunları her şekilde protesto ettiklerini ifade eden Büyükekşi, Türkiye'nin geçen 11-12 yıllık dönemde sağlanan güven ve istikrar ortamıyla mevcut noktalara geldiğini, bu yapılan dinlemelerin ve ortaya sunulan kayıtların hem içeride hem de dışarıda çok doğru karşılanmadığını aktardı.

Mevcut gündemin ekonomiye en az zararı vermesini arzu ettiklerini dile getiren Büyükekşi, "Seçimlerin gerçekleştirilip bir an önce bu konuların son bulmasını istiyoruz. Yeni yapılacak hukuki düzenlemelerle, hiç kimsenin dinlenmediği ve herkesin bu konuda güven duyduğu bir ortamın oluşmasını arzu ediyoruz" diye konuştu. 

Kısa vadeli gündemler yerine Türkiye'nin orta ve uzun vadeli hedeflerine kilitlenmesi gerektiğini vurgulayan Büyükekşi, "Çünkü hepimiz aynı geminin içerisindeyiz. Türkiye'nin bu konuda alacağı bir zarar hepimize zarar verecek. O yüzden biz Türkiye'nin geleceğini düşünüyoruz ve Türkiye'nin geleceğine yönelik adım atma konusunda da herkesi daha hassas olmaya davet ediyoruz" çağrısında bulundu. 

Büyükekşi, dolar kurunun 2,18'den 2,20 veya 2,19'dan 2,21'e çıkmasının çok önemli olmadığını belirterek, "Bunlar tekrar bir denge bulur diye düşünüyoruz. Çünkü daha yüksek yerleri de gördü kur. Biz bunun yerine istikrar, güven ve huzur ortamı istiyoruz. Bu tartışma gündeminin bir an önce son bulmasını istiyoruz. Kur da zaten belli bir süre kendi içerisinde dengesini bulacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com