"Paralel yapı"nın telefon dinleme iddiası

Paralel yapının telefon dinleme iddiası
Türkiye Triatlon Federasyonu Genel Sekreteri Selimoğlu:

KOCAELİ (AA) - Türkiye Triatlon Federasyonu Genel Sekreteri Erdal Selimoğlu, "3 yıl boyunca dinlenmemi kişilik haklarıma ve özel hayatıma saldırı olarak olarak görüyorum. Bunun hesabını sormak için en kısa zamanda savcılığa suç duyurusunda bulunacağım" dedi.

Daha önce Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak görev yapan Türkiye Triatlon Federasyonu Genel Sekreteri Selimoğlu, "paralel yapı"nın telefon dinleme iddiasına ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, telefonunun 3 yıl boyunca dinlenildiğini  kendisini arayan çok sayıda kişiden öğrendiğini söyledi.

Çok önceden telefonunun dinlendiğini sezdiğini anlatan Selimoğlu, "Ben Fethullah Gülen'e 4 yıl önce mektup yazmıştım. 'Etrafında vatanını sevmeyen, dindar gözüküp aslında dindar olmayan çok sayıda bürokrat  var.  Bunun hesabını Allah'a vereceksiniz' demiştim. Mektubu, Gülen'e yakın bir arkadaşım aracılığı ile ulaştırdım. Bu yüzden beni dinlemeleri gayet doğal" şeklinde konuştu.

Selimoğlu, kendisini arayanların, "ağabey meşhur oldun" dediklerini, daha sonra gazete ve internet sitelerine baktığında ismi ile telefon numarasını gördüğünü anlatan Selimoğlu, "Zaten dinlendiğimi hissediyordum. O yüzden şaşırmadım" ifadelerini kullandı.

Selimoğlu, eski milletvekili Şevki Yılmaz'a yakınlığından dolayı da dinlenmiş olabileceğini dile getirerek, "Bu mümkündür, ihtimallerden biri olabilir. Kimsenin namusuyla şerefiyle işim olmadı. Çalmadım, çaldırmadım. O yüzden çok rahatım. Henüz 'nasıl dinlendim, bu dinlemenin hukuki boyutu var mıdır' onu bilmiyorum. Araştıracağım. Ama 3 yıl boyunca dinlenmemi kişilik haklarıma ve özel hayatıma saldırı olarak olarak görüyorum. Bunun hesabını sormak için en kısa zamanda savcılığa suç duyurusunda bulunacağım" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
  • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
  • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
  • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
  • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
  • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
  • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
  • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
  • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
  • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
  • Çok Okunanlar
      Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
      Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
      E-Posta: info@sansursuzhaber.com