"Paralel yapı"nın telefon dinleme iddiası

Paralel yapının telefon dinleme iddiası
Adana Valisi Coş:

ADANA (AA) - Vali Hüseyin Avni Coş, "paralel yapı"nın telefon dinleme iddiasına ilişkin, "Başta Valiliğimiz olmak üzere Adana'daki çok önemli kamu kurumlarının resmi telefonlarının dinlenmesi konusu var. Bunlar tabii kabul edilebilir bir husus değil. Çok şükür saklımız, gizlimiz, öyle kaçınacak şeyimiz de yok" dedi.

Coş, valilikte gazetecilerin sorusu üzerine yaptığı açıklamada, Adana Valiliği ve bazı kamu kurumlarının resmi telefonlarının dinlendiğine dair bilgilerin kendilerini ulaştığını söyledi.

Konu üzerinde hassasiyetle durduklarını belirten Coş, "Gerekli hukuki işlemlere de başladık. Avukatımıza da talimat verdik. Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulması talimatını verdik. Tabii bu hukuk ve ahlak dışı bir olay. Sorumlularını takip edeceğiz ve gerekli cezalara çarptırılmaları için de sonuna kadar takipçisi olacağız" dedi.

Coş, bir gazetecinin "dinlenen kaç kamu kurumu var?" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"Bir kaç tane var. Başta Valiliğimiz olmak üzere Adana'daki çok önemli kamu kurumlarının resmi telefonlarının dinlenmesi konusu var. Bunlar tabii kabul edilebilir bir husus değil. Çok şükür saklımız, gizlimiz, öyle kaçınacak şeyimiz de yok. Ama bunlar ahlaka, hukuku aykırı olan hususlar. Bu işi yapanların iyi niyetli olduğunu, suç ve suçlularla mücadele ettiğini söylemek mümkün değil. Bu tamamen hukuka, kişilik haklarına karşı işlenmiş bir suç. Sorumlularının hak ettiği cezaya çarptırılmasını takip edeceğiz."

Coş, "kamu kurumları dışında tespit edilen vatandaş var mı?" sorusu üzerine "Pek çok listeler çıktı ben listelerden ne kadarı Adana'da vardır, yoktur bilmiyorum. Tabii ben meseleye kişisel olarak bir de buz dağının görünür yanı olarak bakıyoruz. Daha görünmeyen, açıklanmayan, başka dosyalar başka isimler, daha büyük listeler var mıdır. Çünkü kamuoyunda çok farklı rakamlar da telaffuz ediliyor. Doğru olmasını temenni etmeyiz ama maalesef bu tür hukuk dışı davranışlar, uygulamalar yapılmış" diye konuştu.

Bu durumu teessüfle karşıladıklarını belirten Vali Coş, sorumlularıyla ilgili gerekli girişimleri de takip edeceklerini bildirdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com