"Paralel yapı"nın telefon dinlemeleri

Paralel yapının telefon dinlemeleri
Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu:

ANKARA (AA) - Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, "paralel yapı"nın telefon dinlemelerine ilişkin, "Bunu yapanlar hakkında işlem yapılması için biz de bununla ilgili yargıya müracaat edeceğiz. 'Hukuk adına işlem yapılması için' diyeceğim ama 'hangi hukuk adına' da sorusuna cevap bulmakta sıkıntı çekiyoruz" dedi.

Gündoğdu, AA muhabirine, yaptığı açıklamada, söz konusu durumun Türkiye'ye yakışmayan bir tablo olduğunu söyledi.

Olayın bir savcının ya da birkaç savcının yaptığı iş olarak gözüktüğünü belirten Gündoğdu, "Hem Meclis hem Hükümet hem Adalet Bakanlığı hem de TİB bunun üzerine gitmelidir. Bu hangi soruşturmaya matuf olarak, hangi gerekçeyle, hangi kararla yapılabilir. Bunun İstanbul'da bir savcı marifetiyle olduğu anlaşılıyor. Verilen kaç savcı var Türkiye'de bu ve buna benzer işler yapan, ne zaman başladı, nerede sona erecek" değerlendirmesinde bulundu. 

"17 Aralık sonrası 'paralel devlet' tartışmasının içerisinde bunun yöneldiği istikamet nedir" diyen Gündoğdu, şöyle konuştu:

"Dinlenen insanlara baktığımızda bir sayı olarak dünyanın hiçbir ülkesinde, bu kadar sayıda insan bir gerekçeyle dinlemeye lüzum görülmezken, neredeyse bazı ilçelerin nüfusu kadar insan dünya görüşü, yaptığı iş açısından bir yönüyle çok farklı binlerce insan. Bunların ortaya çıkarılması lazım. Bunu yapanlar hakkında işlem yapılması için biz de yargıya müracaat edeceğiz. 'Hukuk adına işlem yapılması için' diyeceğim ama hangi hukuk adına da sorusuna cevap bulmakta sıkıntı çekiyoruz. Bunu hukukçular, hukukun hangi maddesine dayanarak yapıyorlar?"

"Selam Terör Örgütü" kavramını da ilk defa duyduğunu vurgulayan Gündoğan, "Ama 'kurt, kuzuyu yemeye niyet edince, suyumu bulandırma' dermiş. Yargı görevine bu çirkinlikleri yapmayı sığdıranlar, nasıl olsa bir örgüt ismi uydururlardı herhalde. Burada da böyle bir isim uydurmuşlar. İsim dahil önce yapanlar, sonra ne için, sonra Türkiye'nin kaç yerinde, böyle kaç savcı var, kaç tane böyle paralel yaklaşım var. Bütün bunların ortaya çıkarılması lazım" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com