''Paranın Geçmediği Yer''

''Paranın Geçmediği Yer''
Pirler ve Balıklı Mahallesi Muhtarları birçok muhtara örnek olacak kampanyayı başarı ile sürdürüyorlar. Pirler ve Balıklı Mahallesi Muhtarları 2007 yılından beri birçok insan tarafından kullanılmayan giyecek ve ev eşyaları toplayarak ihtiyaç sahiplerin

Pirler ve Balıklı Mahallesi Muhtarları birçok muhtara örnek olacak kampanyayı başarı ile sürdürüyorlar. Pirler ve Balıklı Mahallesi Muhtarları 2007 yılından beri birçok insan tarafından kullanılmayan giyecek ve ev eşyaları toplayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak örnek davranış sergiliyorlar. Giyecek yardımının yanı sıra gıda yardımının da yapılmasını beklediklerini belirten Muhtarlar, Kütahyalı hayırseverlerden destek beklediklerini de sözlerine eklediler.

Pirler ve Balıklı Mahallesi Muhtarları birçok muhtara örnek olacak kampanyayı başarı ile sürdürüyorlar. Pirler ve Balıklı Mahallesi Muhtarları 2007 yılından beri birçok insan tarafından kullanılmayan giyecek ve ev eşyaları toplayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak örnek davranış sergiliyorlar. Giyecek yardımının yanı sıra gıda yardımının da yapılamsını beklediklerini belirten Muhtarlar, Kütahyalı hayırseverlerden destek beklediklerini de sözlerine eklediler.
Giyecek yardımın yanı sıra gıda yardımının yapılamasını da beklediklerini belirten Muhtarlar konuşmalarını şöyle sürdürdüler: “Hayırsever vatandaşlarımız Ramazan ayında yardım yarışına girmekte Ramazan ayı geçince tüm yardımlar bir anda kesilerek ihtiyaç sahipleri 11 ay kaderine terkedilmektedir. Hayırseverlerimiz yardımlarını 12 aya yayarak mahallemize yapacakları yardımları adilane olarak bizler yetişebildiğimiz kadar muhtarlıklara dağıtımı gönüllü olarak yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Hayırseverlerden beklentimiz Muhtarlığımıza yardımlarını ulaştırmalarıdır”.
Aynı zamanda kullanılmayan ev eşyalarını da ihtiyaç sahipleri ile eşya sahibi arasında köprü olup eşyaların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağladıklarını belirten Muhtarlar, yaptıkları işi gönüllü olarak yaptıklarına da dikkat çektiler.
Bugüne kadar muhtarlık olarak yaklaşık 75 buzdolabı, 50 çekyat, 50 adet halıyı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını vurgulayan Muhtarlar ayrıca 2 yıl boyunca Balıklı Muhtarlığı'na ulaşan nakit para ve altın gibi yardımları ihtiyaç sahiplerine mahalle ayrımı gözetmeksizin ulaştırdıklarını özellikle vurguladılar.
Muhtarlık olarak hayırseverlerden beklentilerinin eşyanın yanı sıra gıda ve maddi yardımların da olmasını isteyen Muhtarlar konuşmalarını şöyle kaydettiler: “Yapılan bu yardımların başka hayırseverler tarafından da yapılmasını bekliyoruz. Aynı zamanda da bir hayırseverimiz tarafından 3.5 yıldır her hafta 50 kişilik 1 adet tavuk, 1 koli yumurta 1 adet salamdan oluşan yardım paketini bize getiriyor bizde bu 50 kişilik yardımı diğer mahalle muhtarlarımız aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Başka hayırsever vatandaşlarımızda bu şekilde bize yardımda bulunurlarsa bizde daha çok ihtiyaç sahibine ulaşırız”.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com