Parası olmayan velilere okul temizletildi!

Parası olmayan velilere okul temizletildi!
İstanbul Bağcılar’daki Vali Cahit Bayar İlkokulu’nda temizlik parasını ödeyemeyen velilere sınıflar temizletildi.
Vali Cahit Bayar İlkokulu’nda çocukları okuyan velilerin Odatv’ye verdikleri bilgilere göre, okuldaki temizlik görevlileri yetersiz denilerek, velilerden para istendi. Para vermeyen/veremeyen velilerden ise çocuklarının okuduğu sınıfları temizlemeleri istendi. Kimi veliler sınıflarda temizlik yapmayı kabul edip okulun sınıflarını temizlerken, bazı veliler ise duruma karşı çıktı.
 
Aynı okulda velilerin bir diğer iddiası ise toplanan ‘zorunlu’ bağışlar. Okula giden öğrencilerden “zorunlu” denilerek bağış toplandığı ve bu konuda velilere de baskı yapıldığı belirtilmekte.
 
“BANA BÖYLE BİR ŞİKAYET GELMEDİ”
 
Odatv’ye konuşan Vali Cahit Bayar İlkokulu Müdür Baş Yardımcısı Mümin Çolakoğlu, iddiaların “yalan” olduğunu söyledi. Kendisine böyle bir şikayetin gelmediği söyleyen müdür yardımcısı Çolakoğlu, “Her katta temizlik görevlileri var. Şimdiye kadar böyle idare edildi.” dedi.
 
‘Zorunlu’ bağış adı altında toplanan paralara ilişkin “zorunlu değil. Kendi isteğiyle veren veriyor” diyen Çolakoğlu, “Veliler çocuklarının farklı sınıflara verilmesini istiyor. Vermeyince böyle iftira atıyorlar” dedi.
 
HANİ OKULLARDA PARA ALINMAYACAKTI
 
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, daha önce yaptığı birçok açıklamada okullardan kayıt, bağış adı altında para alınmayacağını belirtmişti. Ancak görünen o ki; halâ okullarda para toplanmaya devam ediliyor. Hatta para vermeyen velilere sınıflar temizletiliyor.
 
Ne diyelim…
 
Bir yandan AKP okullarda tablet uygulamasına geçeceklerini söylerken, öte yandan okullarda 'temizlik görevlileri eksik' denilerek velilere okullar temizletiliyor. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com