Parfüm Kullanmanın Püf Noktaları...

Parfüm Kullanmanın Püf Noktaları...
Güzel kokmak veya ter kokusunu ortadan kaldırmak için kullanılan parfümlerin terliyken vücuda sıkılmaması gerektiği belirtildi.

Güzel kokmak veya ter kokusunu ortadan kaldırmak için kullanılan parfümlerin terliyken vücuda sıkılmaması gerektiği belirtildi.
Güzellik uzmanları yaptıkları açıklamada, parfüm kullanmadan önce cildin temiz ve terli olmamasına önem verilmesini isteyerek, 'Gündüz ve gece ayrı parfüm kullanılıyorsa, duş almadan başka bir parfüm kullanılmamalı. Parfümü boynunuza, bileklerinizin iç kısmına, diz arkasına, kulak arkasına, dirseğinizin içine, ayak bileklerinize sürün. Böylece koku etrafa yayılır ve daha kalıcı olur. Eğer dökme parfüm kullanıyorsanız, parfümünüzü kulak arkası, bilek ve ayak bileklerinize tatbik edin. Bu bölgeler daha çok ısındıklarından parfümünüzün güzel kokusu uzun süre duyulur. Parfüm giysilere de sıkılabilir, ancak ertesi gün bir başka parfüm ile o kıyafeti giyerseniz kokular karışabilir. Bazı parfümler hafif lekeler de bırakabilir' bilgisini verdi.
Parfümün 15-20 santimetre uzaklıktan sıkılması gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, parfüm kullananlara şu önerilerde bulundular:
'Başkasında kokladığınız ya da test çubuklarında denediğiniz parfümü hemen almayın. Çünkü sizin teninizde farklı durabilir. Bu nedenle cildinizde denemeden parfüm seçmeyin. Parfümünüzle birlikte aynı markanın vücut losyonunu, deodorantını kullanırsanız, kokunuz uzun süre vücudunuzda kalır. Yaşınız genç ise taze, sabun kokulu, çiçek ve meyve kokularını; orta yaştan itibaren baharatlı kokuları seçebilirsiniz. Gündüzleri hafif, çiçek, meyve kokularını; akşamları daha iddialı ve çarpıcı kokuları kullanmalısınız.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com