Pargalı'nın Fendi Sülüman'ı Yendi!

Pargalı'nın Fendi Sülüman'ı Yendi!
Sabah'tan Yüksel Aytuğ çok konuşulan Muhteşem Yüzyıl dizisinde Pargalı'nın Sülümaan'dan daha çok genç kadınları etkilediğini söyledi.

Sevgili Halit Ergenç dostum alınmasın ama Muhteşem Yüzyıl'da Pargalı İbrahim'in karizması, Süleyman'ı geride bırakmış görünüyor. Okan Yalabık, bu diziyle birlikte hayran sayısını ikiye, üçe katlamış durumda. Çarşamba akşamı Show Haber'de izledim. Dizinin setine gelen izleyiciler arasında mikrofon dolaştırılıyordu. "Kimin için geldiniz?" diye sorulunca neredeyse koro halinde "Pargalı İbrahim içiiiin" diye bağırdılar.

Okan Yalabık'ın çizdiği Pargalı İbrahim portresi, gerçekten de kadınları, özellikle genç kadınları etkileyecek pek çok özelliği bünyesinde barındırıyor. Bir kere son derece tutkulu ve romantik bir âşık. Hem kılıcı, hem kemanı aynı ustalıkla kullanabiliyor. Kadın ruhundan iyi anlıyor ve bir kadını mutlu edecek doğru hamleleri tam zamanında yapıyor. Buna karşın Süleyman, hareminin üyeleri arasında adeta dama oynuyor.

Halit Ergenç ise 'Binbir Gece bakışlarından' henüz kendini kurtarabilmiş değil. Heybetli bir padişahtan ziyade, liseli âşık tavırları içinde. Bu durumda insanın aklından "Süleyman'ı Okan Yalabık, Pargalı'yı Halit Ergenç oynasa daha mı iyi olurdu acaba?" sorusu geçiyor... Bu köşeden giriştiğimiz salvo atışların etkisi var mı bilmiyorum ama bu hafta Rodos'un fethi sahnelerine biraz daha özenilmişti sanki. Mekan olarak Marmaris Kalesi'nin seçilmesi çok isabetli olmuş. Grafik animasyonlar ise eski bölümlere oranla daha iyiceydi. Ama keşke Süleyman ile Pargalı'nın içinde bulundukları kadırga sahnesinde, dekoru daha 'usulünce' sallasalardı. (Seti ziyaret etim. Kadırganın içini bir oda gibi yapmışlar. Çekim sırasında dalgalı deniz efekti yaratmak için dört-beş set görevlisi odacığı köşelerinden tutup sallıyor. Hatta çekimler bitince bu bölümü TEM stüdyolarında mini-kafeterya olarak kullanacaklarmış) Ama gelin görün ki, mübarekler sanki kadırgada değil, Sirkeci-Halkalı banliyö treninde ayakta gidiyor gibiydiler. Hani bir tek tutunacakları askılar eksikti. Yahu öyle dalga sallantısı olur mu? Hiç mi şehir hatları vapuruna binmediniz efendiler?

Yüksel Aytuğ - Sabah

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com