"Paris Cinayetlerine Türkiye'den Destek Verildi"

"Paris Cinayetlerine Türkiye'den Destek Verildi"
Paris'te 3 PKK'lı kadını öldüren Ömer Güney'in telefonununda kayıtlı olan 13 numaradan birinin MİT'e ait olduğu ortaya çıktı.

Konuyla ilgili soru önergeleri veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu da SANSÜRSÜZHABER'e konuştu. "Bugüne kadar hükümet, bu cinayetle ilgili  Fransa'dan alınan bilgiler konusunda açıklama paylaşmadı. İnternet aracılığıyla çok önemli belgeler yayınlandı. Hatta MİT o belgeleri  yalanlayamadı ama benim soru önergeme verilen bir cevapla ortaya çıktı ki , bu yüzden MİT kullandığı yazışma formatını değiştirdi." dedi.

"Bugün itibariyle, katil zanlısının telefonunda MİT Erzurum Bölge Başkanlığı'nın telefonu olduğu anlaşıldı" diyen Tanrıkulu "Karşımızda başka bir devlet var, Fransa var. Hükümet herşeyi açığa çıkarmalıdır. Yoksa bir vesileyle bu işin öncesinde bilgi sahibi olduğu ortaya çıkar. Şeffaf şekilde soruşturulmalı" açıklaması yaptı. Tanrıkulu, MİT numarasının bulunmasıyla birlikte, katil zanlısının  Türkiye'deki etkili ve yetkili kişilerden destek aldığının da ortaya çıktığını savundu.

Daha önce de Mit bağlantısı iddiasını gündeme getiren ve çeşitli soru önergeleri veren BDP milletvekilleri ise Paris soruşturmasını dikkatle izlediklerini belirtti.

BDP'Lİ BULDAN:"CINAYETLER SÜREÇLE BAĞLANTILI"
BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan Paris soruşturmasının devam ettiğini hatırlattı, "sürecin takipçisiyiz"dedi.  Buldan "Sonuçta süreç ile bağlantılı bir cinayet olduğunu biliyoruz. Süreci sabote etmek isteyen güçler tarafından olduğunu biliyoruz. Hem hukuki hem de siyasi açıdan takip ediyoruz. Bu soruşturmanın biran evvel bitirilmesi gerektiğini ifade etmek istiyoruz” dedi. (BEO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com