Paris cinayetlerini MİT mi yaptırdı?

Paris cinayetlerini MİT mi yaptırdı?
Paris'te öldürülen 3 PKK'lı olayıyla ilgili şok bir ses kaydı ortaya çıktı. Youtube'a yüklenen ses kaydının, cinayetlerin zanlısı olan Ömer Güney'in MİT elemanlarıyla yaptığı suikast planı konuşmaları olduğu iddia edildi.

Fransızca ve Türkçe yayınlanan ses kaydı, Öcalan'ın AKP-Cemaat kavgasında AKP'den yana tavır almasının hemen ertesinde yayınlandı.

Öcalan son görüşmesinde, Cemaat’e isim vermeden karşı çıkmış ve “Ülkeyi bir darbe ateşiyle yeniden yangın yerine çevirmek isteyenler bizim bu ateşe benzin taşımayacağımızı bilmelidir. Her darbe teşebbüsü bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da karşısında bizi bulacaktır.” demişti.

İşte tam da Öcalan'ın AKP'ye göz kırptığı günün ertesinde, Paris cinayetlerinin "MİT'in işi" olduğunu iddia eden ses kaydı servis edildi.KAYITTA NELER VAR

Suikastin tetikçisi Ömer Güney’e ait olduğu iddia edilen bir ses kaydında Güney'in iki MİT mensubu ile yaptığı cinayet planının anlatıldığı iddia ediliyor. Üçlünün görüşmesinde kimlerin öldürüleceği, nasıl kaçacağı, silahın nasıl temin edileceği gibi detaylar konuşuluyor.

Ses kaydında, suikaste kurban gidecekler arasında Remzi Kartal ve Sakine Cansız’ın da aralarında bulunduğu birçok Kürt siyasetçinin adı geçiyor.

Kaydı internete yükleyen kişi Ömer Güney’in yakını olduğunu ve Güney’in suikast talimatını MİT’ten aldığını, MİT'in onu kullandığını yazdı. Yine Güney'in yakını olduğunu iddia eden kişi, Ömer Güney'e cezaevinde kimsenin sahip çıkmadığını, kendisine bu bilgi ve belgeleri "başıma bir şey gelirse yayınlarsın" diyerek verdiğini iddia etti. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com