Paris suikastı PKK'yı fena karıştırdı!

Paris suikastı PKK'yı fena karıştırdı!
Sakine Cansız'ın iki arkadaşıyla birlikte Paris'te susturucu tabanca ile infaz edilmesi örgütü karıştırdı. Kandil'den yaşanan olayın ardından bakın nasıl bir talimat geldi.
Sakine Cansız'ın iki arkadaşıyla birlikte Paris'te infaz edilmesi örgütün merkezi olan Kandil'e sıra dışı bir şekilde yansıdı.
 
PKK'nın Suriye uyruklu örgüt liderlerinden Bahoz Erdal'ın talimatı ile radyo ve televizyonları kapatma emri verildi.
 
Güvenlik birimleri tarafından deşifre edilen telsiz kestirmesinde, örgüt politikaları doğrultusunda yayın yapan ROJ TV de dahil olmak üzere hiçbir televizyon kanalının, radyo istasyonunun takip edilmemesi istendi, bilgilendirmelerin telsiz aracılığıyla komutanlık tarafından yapılacağı bildirildi.
 
TALİMAT BAHOZ'DAN
 
Üç kadın PKK'lının Paris'te infaz edilmesinin örgüt alt kadrolarında kafa karışıklığı ve güvensizliğe neden olabileceği endişesiyle örgütün sözde silahlı kanadı olan HPG ana karargahı tarafından talimatın verildiği tespit edildi. 
 
HPG'nin başında bulunan Suriye uyruklu Fehman Hüseyin'den böyle bir talimat gelmesi güvenlik birimleri tarafından dikkat çekici bulundu. 
 
FRANSIZ GAZETESİ SİYASİ DİYE YAZDI
 
Le Figaro gazetesi, Fransız terörle mücadele yargıçlarının, olayı aydınlatmak için Alman ve Belçikalı meslektaşlarıyla da görüştüğünü ve yetkililerin siyasi nedenlerin üzerinde daha fazla yoğunlaşma ihtimalini yazdı.
 
Cinayetleri soruşturan yetkililerin hiç bir seçeneği dışlamadığını kaydeden gazete, bununla birlikte, yetkililerin siyasi nedenlerin üzerinde daha fazla yoğunlaşma ihtimali bulunduğu yorumunu yaptı.
 
CİNAYET SAATİ BELLİ OLDU
 
Fransız televizyonu, soruşturmayı yürüten yetkililere dayanarak verdiği haberde, iki kadının kafasına üç, bir kadının kafasına ise 4 kurşun sıkıldığını duyurmuştu.
 
Cinayetlerin 7,65 kalibrelik bir tabancayla işlendiği duyuran TF1 televizyon kanalı, cinayetlerin çarşamba günü 18.00-19.00 saatlerinde işlendiğini bildirmişti.
 
HERKES AYNI SORUYU SORUYOR: KİM YAPTI?
 
Türkiye'de kafalarda hep aynı soru var: İmralı süreci başlamışken bu suikastleri kim yaptı? Eski HEP Milletvekili ve Avukat Sedat Yurtdaş, "Saldırının müzakereye dönük olduğunu, şiddetin devam etmesini isteyenlerin provokasyonu olduğunu düşünüyorum" diye ifade ediyor.
 
Bu aktörlerin ise "derin devlet, uluslararası gladyo gibi güçler olabileceğini" belirtiyor. İhtimal olarak gördüğü bir başka cepheyi ise "Orta Doğu kaynaklı olabilir" diyerek vurguluyor.
 
Radikal Gazetesi Dış Haberler Müdürü Fehim Taştekin ise her ihtimalin olduğu bir durumda Orta Doğu’nun da bunlar arasında olabileceğini ancak Suriye’nin dahlini düşük gördüğünü belirtiyor. Suriye’nin kendi iç işleriyle “bu kadar meşgulken” böyle bir saldırı düzenlemesinin zor olduğunu aktarıyor.
 
Taştekin, bu noktada failler açısından “derin devletin de, Kürt diasporasının da” ihtimaller arasında bulunduğunu belirtiyor.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com