Park alanı yerine “dini tesis”

Park alanı yerine “dini tesis”
İstanbul Büyükşehir Belediyesi uygulama planlarında park alanı olan, Acıbadem’deki yaklaşık 3 bin metrekarelik araziyi dini tesis alanına çevirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 12 Şubat 2013 tarihli toplantısında, Üsküdar Acıbadem’de bulunan ve uygulamadaki planlarda park alanı olarak ayrılmış bulunan yaklaşık 3 bin metrekarelik arazinin “dini tesis” alanına alınması ile ilgili teklifi görüştü.
 
Yurt gazetesinden Mehmet Demirkaya’nın haberine göre, 8 Ocak 2013 tarihli “Başkanlık Oluru” ile Belediye Meclisi’ne gelen teklifte, park alanı “Bölge genelinde devam eden konut yatırımları ile oluşacak ihtiyacı karşılamak üzere dini tesis alanı olarak planlaması…” istendi.

GÖKDELEN YANINA CAMİ
 
1991 ve 2006 tarihli planlarda park alanı olarak gösterilen arazinin bitişiğine “Akasya Acıbadem” gökdeleni yükseliyor. Bir anlamda gökdelenin gölgesine cami yapılacak.

300 METRE ÖTEDE CAMİ VAR
 
Ayrıca söz konusu park alanına 300 metre mesafede “Acıbadem Merkez Çavuşoğlu Camisi” bulunmakta.

"KAMU YARARI..."
 
Yeşil alanları koruması ve geliştirmesi gereken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yeşil Alan ve Tesisler Yapım Müdürlüğü’nün konuyla ilgili görüşü ise şöyle:
 
“Söz konusu plan tadilat teklifinin dosyasında yapılan inceleme sonucu; kamu yararı gözetildiği gerekçesiyle komisyonumuzca uygun görülmektedir.”
 
Söz konusu plan değişikliği teklifi Belediye Meclisi’nde görüşülürken CHP grubu karşı oy kullandı. CHP’liler, “Kendi yaptığınız planı bozarak, park alanını dini tesis alanı yapıyorsunuz. İnsanların parka, yeşil alana ihtiyacı olmayacak mı!” diyerek tepkilerini gösterdi.
 
Teklif, AKP’lilerin oylarıyla, oy çokluğu ile kabul edildi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com