Parkta futbol oynayan çocukların ailesine şok ceza

Parkta futbol oynayan çocukların ailesine şok ceza
Zabıta ekipleri parkta futbol oynayan çocukların parka zarar verdiğini iddia ederek İngiliz Hockley ailesine Kabahatler Kanunu'na göre 140 TL ceza kesti.

Antalya'nın Alanya İlçesi Demirtaş Beldesi'nde zabıta ekipleri parkta futbol oynayan çocukların parka zarar verdiğini iddia ederek İngiliz Hockley ailesine Kabahatler Kanunu'na göre 140 TL ceza kesti. Kesilen ceza karşısında şoke olan aile 'cezayı ödemeyeceğiz' derken, Demirtaş Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Aras, "Biz görevimiz yaptık, ödeyecekler" diye uygulamayı savundu.

Alanya'da Demirtaş Belde Belediyesi tarafından Yeni Damlar Mahallesi'nde yaptırılan Gazi Hasan Ali Öz Çocuk Parkı'nda İngiliz uyruklu Daniel Hockley ve Türk eşi Ebru Zekiye Hockley'in 7 ve 11 yaşındaki çocukları futbol oynadı. Çocukları top oynarken gören zabıta ekipleri, parkta futbol oynamanın yasak olduğunu belirterek çocukların topuna el koydu. 3 zabıta görevlisi, 2 kardeşi ailesine teslim ederek parkta top oynamanın yasak olduğunu anlattı. Zabıtalar daha sonra çocukların parka zarar verdiğine ilişikin tutanak tuttu. Ekipler aileye ayrıca çocukların parka verdiği zarardan dolayı 140 TL ceza kesti.

CEZAYI TEBLİĞ ETTİLER

Demirtaş Beldesi'nde yerleşik yaşayan Hockley ailesine dün belediye tarafından 'çocuklarınız park içinde top oynuyor ve parka zarar veriyor' şeklinde tutanak tebliğ edildi. Aldığı tutanak karşısında şoke olan baba Daniel Hockley, duruma tepki gösterdi. Tutanağın encümene sevk edildiğini ve 140 TL ceza uygulanacağını öğrendiklerini kaydeden Hockley, parkın çocuklar için yapıldığını ve cezayı ödemeyeceğini söyledi.

Çifte vatandaş olduğunu belirten Daniel Hockley, "17 Eylül akşamı çocuklarıma parkta oynamaları için izin verdim. Bir süre sonra 3 zabıta eve gelerek, çocuklarımın parkta oyun oynadığını söyleyip, tutanak tuttular" dedi.

CEZAYI ÖDEMEM

Olayın şaşkınlığını yaşadığını söyleyen Daniel Hockley, konuyla ilgili Demirtaş Belediye Başkanı Mustafa Aras ile görüştüğünü anlattı. Hockley, "Belediye başkanı, parkta yasak olan bazı kuralların olduğunu ve yasaları uyguladıklarını söyledi. Temkinli olmamız yönünde bizi uyardı. Ancak, ben kesilen bu para cezasını kesinlikle ödemeyeceğim" dedi. Ebru Zekiye Hockley ise "Üç çocuğumuz var ve bu çocuklar parkta oyun oynadıkları için bize ceza yazılıyor. Bu duruma inanamıyorum" diye konuştu.

'EKİPLER GÖREVİNİ YAPTI'

Konu ile ilgili açıklama yapan Demirtaş Belediye Başkanı Mustafa Aras ise parkın 5- 6 yaş grubu çocuklara yönelik olduğunu kaydetti. Parka çocukların oynaması için tahterevalli, kaydırak yapıldığını ve çiçeklerle donatıldığını vurgulayan Aras, "İngiliz ailenin çocukları çocuk parkında futbol oynuyor. Zabıta Müdürlüğümüz 3 defa yazılı ve sözlü olarak aileyi uyardı. Ancak İngiliz aile 'Biz istediğimizi yaparız' diyerek sanki üstünlükleri varmış gibi davranıyor. Futbol oynamak isterseniz halı saha var diyoruz. Fakat bebeklerin oynadığı yerde futbol oynayarak onlara zarar veriyorlar. Küçük çocukları korumak için futbolu yasakladık. Uyarıldığı halde dinlemediler. Biz de Kabahatler Kanunu'na göre ceza yazdık" dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com