“Parti olarak 'hayır' diyeceğiz”

“Parti olarak 'hayır' diyeceğiz”
MHP Kütahya İl Başkan Yardımcısı Adnan Kurnaz, ''12 Eylülde yapılacak olan referandumda bölünmeye, parçalanmaya, ayrışmaya, farklılaşmaya ve kutuplaşmaya MHP 'hayır' diyecektir'' dedi.

MHP Kütahya İl Başkan Yardımcısı Adnan Kurnaz, ''12 Eylülde yapılacak olan referandumda bölünmeye, parçalanmaya, ayrışmaya, farklılaşmaya ve kutuplaşmaya MHP 'hayır' diyecektir'' dedi.
Kurnaz, partisinin İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, milletin önüne konulacak sandığın sıradan bir oylama olmadığını belirterek, sonuçlarının tarihin akışını değiştireceğini bildirdi.
Partisinin referandum için görüşünün 'hayır' olduğunu ifade eden Kurnaz, şunları kaydetti:
''12 Eylülde yapılacak olan referandumda bölünmeye, parçalanmaya, ayrışmaya, farklılaşmaya ve kutuplaşmaya MHP 'hayır' diyecektir. Teröristle kucaklaşmaya, terörle yaşamaya, teröre boyun eğmeye, teröre teslimiyete, açılım denilen yıkıma 'hayır' diyecektir. Milli devletin, üniter yapının, milli kimliğin, milli dilin yıkılmasına, milli birliğin tahribine 'hayır' diyecektir. Türk milletinden yeni milletler çıkartmak için girişilen alçakça tahriklere ve 36'ya bölme arayışlarına 'hayır' diyecektir. İçerden ve dışardan tam bir husumet kuşatmasına maruz kalarak milli birliğimiz ve milli bekamıza yönelmiş hain emellerin gerçeklemesine 'hayır' diyecektir. Toprak bütünlüğüne ve devlet yapısına yönelik tehditlere ve saldırılara karşı teslim olmuş yönetime 'hayır' diyecektir. Milli kimlikte değerlerin istismarı ve alt kültürlerin okşanması ile ortaya çıkan ağır tahrikler ve yozlaşmaya 'hayır' diyecektir. Dış işlerde taviz ve teslimiyete, iç işlerde, çaresizlik, ilkesizlik, kayırmacılık ve aymazlığa 'hayır' diyecektir. Türk milleti ile yarım kalmış hesabı olanlara, ecdadımızın şanlı tarihinden utanç duyanlara, vatanımızı Sevr şartlarına götürmek isteyenlere 'hayır' diyecektir. Şehide 'kelle', katile 'sayın', eşkıyaya 'abi' diyenlere ve İmralı'dan terörü yönetmeyi demokratik bir hak, Kandil'den saldırıları meşru görenlere 'hayır' diyecektir. Vatan için hayatını vermiş evlatlarımızın ardından Anadolu'dan yükselen 'şehitler ölmez, vatan bölünmez' haykırışlarını tahrik sayanlara 'hayır' diyecektir. Türk milletini çözmek, Türk devletini bölmek için dayatma projeleri üreten güçlerin oluşturduğu kutsal ittifaka 'hayır' diyecektir. Tarihle yüzleşme adı altında ecdadımıza yapılan hakaretlere, isyan ele başlarını alkışlayan zihniyetlere 'hayır' diyecektir.
Yıllardır kurtulamadığı yokluğa, yoksulluğa, yolsuzluğa, bunları örtmek için oynanan oyunlara 'hayır' diyecektir. Annelerimizin gözleri yaşlı, gençlerimizin umutsuz, yetişkinlerimizin işsiz, çocuklarımızın eğitimsiz, toplumun karamsar ve pusulasız olmasına 'hayır' diyecektir. Yolsuzluk yapanlara, yetim hakkına el uzatanlara ve buna seyirci kalanlara 'hayır' diyecektir. Vurguncuların, soyguncuların, haram lokma yiyenlerin hesap vermekten kaçmasına 'hayır' diyecektir. Toplumsal huzursuzluk alanlarının genişlemesine, cephelerin derinleşmesine, ülkemizin yeni bir kriz sarmalına sürüklenmesine 'hayır' diyecektir.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com