Partiküler madde ortalamasını yine aştık

Partiküler madde ortalamasını yine aştık
Türkiye'de Şubat ayında en yüksek kükürtdioksit ortalaması Tekirdağ'da, partiküler madde ortalaması ise Kahramanmaraş'da gerçekleşirken Kütahya'da ise partiküler madde kısa vadeli sınır eşiği aşıldı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Şubat ayına ilişkin Hava Kalitesi verilerini açıkladı.
Buna göre, Şubatta ayında kükürtdioksit ortalamalarının en yüksek bulunduğu il ve ilçe merkezleri kirlilik sırasına göre Tekirdağ, Bitlis, Edirne, Kars ve Isparta oldu.
Aynı dönemde partiküler madde ortalamalarının en yüksek bulunduğu il ve ilçe merkezleri ise kirlilik sırasına göre Kahramanmaraş, Karabük, Batman, Hatay ve Van olarak belirlendi.
Şubat ayında il ve ilçe merkezlerinde ölçüm yapılan istasyonlardan elde edilen kükürtdioksit ortalamaları incelendiğinde, kısa vadeli sınır değeri Edirne'de aşılırken, ilk seviye uyarı eşiği ölçüm yapılan hiçbir istasyonda aşılmadı.
 Aynı dönemde partiküler madde ortalamaları incelendiğinde, kısa vadeli sınır değeri Adıyaman, Afyonkarahisar, Bitlis, Bolu, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Kütahya, Kahramanmaraş, Kahramanmaraş (Elbistan), Mardin, Şanlıurfa, Batman, Iğdır, Karabük ve Kilis'de aşıldı,
İlk Seviye Uyarı Eşiği Adıyaman, Afyonkarahisar, Bitlis, Bolu, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Kütahya, Kahramanmaraş, Kahramanmaraş (Elbistan), Mardin, Şanlıurfa, Batman, Iğdır, Karabük ve Kilis'de aşılmadı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com