“Partimiz aleyhinde atılan sloganlar bizi üzdü"

“Partimiz aleyhinde atılan sloganlar bizi üzdü"
AK Parti İl Başkanı Hilmi Alper, bazı siyasi partiler ile sivil toplum örgütlerinin ortaklaşa düzenlediği teröre tepki yürüyüşünde partisine yönelik atılan sloganları şiddetle kınadı.

AK Parti İl Başkanı Hilmi Alper, bazı siyasi partiler ile sivil toplum örgütlerinin ortaklaşa düzenlediği teröre tepki yürüyüşünde partisine yönelik atılan sloganları şiddetle kınadı. Şehitler üzerinden siyaset yapmanın toplumda kaos oluşturacağını ifade eden Alper, muhalefet partilerini daha duyarlı olmaya davet etti.
Hilmi Alper, parti binasında Kadın Kolları Başkanı Gülderen Arıtürk ile birlikte düzenlediği basın toplantısında dün kent merkezinde, ülke genelinde artan terör olaylarını protesto amacıyla düzenlenen protesto yürüyüşünde atılan sloganların üzüntü verici olduğunu söyledi. Hiçbir siyasi partinin şehitler üzerinden siyasi rant elde etmeye çalışmaması gerektiğini ifade eden Hilmi Alper, 'AK Parti'yi PKK işbirlikçisi olarak suçlamak hiç kimsenin haddi değil. AK Parti asla terörü tasvip etmez. Dün partimize yönelik atılan sloganları şiddetle kınıyorum' dedi.
Hilmi Alper, konuşmasında CHP ve MHP'nin şehitler üzerinden siyaset yapmaya çalıştığını söyledi.
Ülke için önemli bir siyasi parti olduğu iddiasında olan CHP'nin bu konuda duyarlı olması gerektiğini anlatan Alper, şöyle konuştu: 'Ne CHP ne MHP ne AK Parti asla terörün işbirlikçisi olamaz. Ben böyle bir şeyi muhalefet partileri için düşünemem. Ergenekon ile PKK arasındaki bağlantılar herkes tarafından kabul edildi. AK Parti olarak biz bütün bu kirli oyunları ortaya çıkarmak için çaba sarf ediyoruz. Hükümet olarak terörle mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Dünkü yürüyüşte partimizin işbirlikçi olduğu yönünde slogan atan CHP'yi siyasi ahlaka davet ediyorum.'
Hilmi Alper, Uşak'ta dün düzenlenen terör protestosunda İstiklal Marşı'nın dahi güzel okunamadığını belirterek 'Toplumu ayrıştıran, kaos oluşturan söylemler yerine bu konuda birlik ve beraberlik mesajları vermeliyiz' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com