“Partimize yakışır bir kongre gerçekleştireceğiz”

“Partimize yakışır bir kongre gerçekleştireceğiz”
AK Parti İl Başkanı Mehmet Gün, il başkanlığı kongresinin 2012 yılının Mart ayında gerçekleştirileceğini söyledi.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Gün, il başkanlığı kongresinin 2012 yılının Mart ayında gerçekleştirileceğini söyledi.
Yaklaşık 2 yıldır il başkanını atamayla belirleyen Uşak AK Parti'de kongre süreci başlıyor. Eylül ayı itibariyle beldelerde delege seçimi başlayan AK Parti'de, ilçe kongrelerinin 2012'nin Ocak veya Şubat ayında yapılması bekleniyor. İl Başkanlığı seçimi için ise Mart veya Nisan'a gün verilecek. Kongrenin partide tazelenme dönemi olacağını belirten AK Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Gün, “İlçelerdeki yönetimler kongrelerle belirlendi. Fakat il için kongre yapmamıştık. Bu dönemde şeytanın bacağını kırıp kongremizi bize yakışır bir şekilde tamamlanacağız” dedi.
Uşak AK Parti'nin il ve ilçe teşkilatlarında kongre takvimi başladı. Yaklaşık 2 yıl önce Ali Işık'ın il başkanlığı görevini bırakmasının ardından yaşanan anlaşmazlıklar yüzünden kongre yapılamamış ve genel merkez tarafından Hilmi Alper İl Başkanlığı görevine atanmıştı. Hilmi Alper ise yaşanan sıkıntılar nedeniyle yaklaşık 10 ay önce görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Bu istifanın ardından da Mehmet Gün il başkanlığı görevine atanmıştı.
Uşak AK Parti'de Eylül itibariyle beldelerde delege belirlenmesi için askı süreci başladı. Önümüzdeki günlerde de mahalle delegeleri belirlenecek. İlçelerden 400 ve merkez ilçeden de 200 delegenin seçileceği sürecin ardından kongreler başlayacak. Sivaslı, Banaz, Eşme, Ulubey, Karahallı ve Merkez'deki ilçe başkanı seçimleri, Ocak ve Şubat döneminde verilecek günlere göre yapılacak. Tüm ilçe başkanlarının seçilmesinin ardından il başkanı seçimi için Mart veya Nisan'a gün belirlenecek. İl kongresinin bu dönemde yapılacağını belirten AK Parti İl Başkanı Mehmet Gün, “Yaklaşık 2 yıldır il kongresini yapamadık. Çünkü şartlar kongre yapmaya müsait değildi. Yerel seçimler, referandum ve genel seçimler nedeniyle atamayla görev aldık. Fakat bu dönemde kongreye gideceğiz. AK Parti'ye yakışır bir şekilde kongremizi tamamlayacağımıza inanıyorum. Kongrede 600 delege oy kullanacak. Şu anda hiçbir aday belli değil. Benim de aday olup olmayacağım belirsiz. Fakat teşkilatın ve parti büyüklerinin sözüne hep itimat ettim. Eğer vazife beni bekliyorsa, asla kaçınmam. Partim için göreve her zaman hazırım” dedi.
Kongrelerin teşkilatta tazelenme anlamına geldiğini de belirten Mehmet Gün, “Kongreler partilerde yenilenme dönemidir. Bu sürecin ardından daha güçlü bir teşkilat yapısı oluşacak. Yeni teşkilatlar, 2014'te yapılacak olan yerel seçimlere canla başla hazırlanacaklar. Kentteki 6 ilçe belediyesini de kazanmak istiyoruz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com