"Partimizin baraj sorunu yoktur”

"Partimizin baraj sorunu yoktur”
İl yönetim toplantısında konuşma yapan Özkan, "Yaklaşan genel seçimler öncesinde siyaset yeniden büyük hareketlilik kazandı.

İl yönetim toplantısında konuşma yapan Özkan, 'Yaklaşan genel seçimler öncesinde siyaset yeniden büyük hareketlilik kazandı. Bu süreç bir yandan tüm hızıyla devam ederken diğer yandan araştırma şirketleri de seçmenin nabzını tutmaktadırlar. Bugün, Türkiye'nin önde gelen araştırma şirketlerinden Andy-Ar tarafından yaptırılan Mart 2011 araştırmasının sonuçları üzerinde değerlendirme yapmak istiyorum. Andy-Ar, 12 Eylül referandumunun sonucunu tahmin etmede birinci olmuş, şu anda iktidar partisi dâhil pek çok önemli kuruluşa çalışma yapan bir araştırma şirketidir. Bu araştırma geçtiğimiz günlerde çarpıcı sonuçlarıyla siyasi gündemin merkezine oturmuştur. Araştırma toplam 20 ilde 4.436 denek üzerinde Mart ayının ortasında yapılmıştır' dedi.
Halkın Numan Kurtulmuş'u lider olarak görmek istediğini belirten Özkan, 'Araştırmanın en çarpıcı sonucu partimizin Genel Başkanı Sayın Prof.Dr. Numan Kurtulmuş'un “yeni dönemin en şanslı görülen lideri” olarak nitelenmesi oldu. Araştırmaya katılanların yüzde 42,4'ü Kurtulmuş'u yeni siyasi liderler arasındaki en şanslı isim olarak görüyor. Sadece bu noktadaki sonuçlara bakarak genel başkanımızın Türkiye'nin yakın siyasi hayatına imza atacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca halkın, yüzde 35,3 ü de Türkiye'de yeni bir siyasi oluşuma ihtiyacı var diyerek, Meclisteki siyasi partilerin dışında bir alternatif arayışında olduğunu da göstermiştir' şekline konuştu.
Barajı rahatlıkla aşacak durumda olduklarını ifade eden Özkan şöyle konuştu: 'Barajdan dolayı oyum boşa gider endişesi olmadığında gerçek gücümüz ortaya çıkmaktadır. Bu anketin en çarpıcı sonucu; baraj yüzde 5 olsa kime oy verirsiniz sorusuna verilen cevapta görülüyor. Bu soruda halkımızın yüzde 7,3 ü Has Partiye oy veririm diyerek, bu gün için gerçek oyumuzun en az yüzde 7,3 olduğu net olarak gösteriyor. Partimiz henüz yeni kurulmuş bir parti olmasına rağmen kısa zamanda bu orana ulaşmıştır. Türkiye genelinde binalarımızı yeni tutuyor, tabelalarımız yeni asıyoruz. Aynı şirketin Şubat ayında yaptığı araştırmadan sonra bir ayda oyumuzu yüzde 1,2 artırdığımız da yine bu araştırmada görülmektedir. Bu durum, tanındıkça oylarımızı hızla artırabileceğimizin ispatıdır. Genel Başkanımız her yönüyle beğeniliyor. Yine bu araştırmanın sonuçlarına göre oy vermese bile yüzde 42,4 yeni dönemin liderliğinde Genel Başkanımız Numan Kurtulmuş'u şanslı görüyor. Kısa sürede yaptığımız çalışmalar halk nezdinde karşılık bulmakta ve partimize teveccüh hızla artmaktadır. Bu da oyumuzu artırıp rahatlıkla barajı geçecek olduğumuzu göstermektedir. Yüksek bir performansla çalışmalarımızı yapacağız. Bütün ilçe ve köylere gidecek, her seçmenin elini sıkacak partimizi tanıtacağız. Bu çalışmalar sonucu gerçekte yüzde 7,3 olduğu görülen oylarımızın rahatlıkla 3-5 puan artabileceği ve barajdan etkilenmeyeceğimiz her insaf sahibinin kabul edebileceği bir gerçektir. Yeter ki biz seçmene gerçek potansiyelimizin ne olduğunu anlatabilelim.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com