Partisine yakışanı yaptı babasını bile tanımadı

Partisine yakışanı yaptı babasını bile tanımadı
Aydın Çine Belediye Başkanı CHP’li Enver Salih Dinçer, işyerini izin almadan genişletmek isteyen babası Ünal Dinçer’e engel oldu. Baba Dinçer’in, işyerini genişletmek üzere yıktırdığı duvar, aynı gün yeniden örüldü.

Çine İlçesi Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’in babası 73 yaşındaki Ünal Dinçer, Çine çarşı merkezinde yıllardır faaliyette olan beyaz eşya bayisini, bağlı olduğu şirketin talebi üzerine büyütme kararı aldı. İlçede 38 yıldır esnaf olan Ünal Dinçer, kendine ait işyerinin yanındaki iki dükkanı kiraladı ve aradaki duvarları yıktırmaya başladı. Yıkımın başlamasından kısa süre sonra olayı öğrenen Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, belediyeye bağlı ekipleri babasına ait işyerine gönderdi ve tadilat ruhsatı alınmadığı gerekçesiyle tutanak tutturup işlem yaptırdı.
Yıkımın durdurulmasını sağlayan Başkan Dinçer, duvarın eski haline getirilmesini istedi. Oğlunun talebi karşısında şaşkına dönen baba Ünal Dinçer, çaresiz aynı gün duvarı ördürdü. Ancak işyerini genişletmekten vazgeçmeyen Ünal Dinçer, kiraladığı dükkanların sahibi ile yeni çözüm arayışına girdi.

‘Bizim oğlan başkan olunca…’

Oğlunun engellediği tek şeyin dükkanın genişletilmesi olmadığını anlatan Ünal Dinçer, "Bizim oğlan başkan olunca ticaret yapmamız da zorlaştı. Eskiden rahat rahat dükkanımızın önüne motosiklet ve bisikletleri çıkarır teşhir ederdik. ‘Dükkanın önüne mal koymayacaksınız’ diye aylarca başımın etini yedi, sonunda koymamaya başladık. Şimdi de bu duvar meselesi çıktı. Toplumdaki, ‘siyasetçilerin yakınlarına rant sağlıyor’ düşüncesi bizde tam tersine işliyor. Başkanın babası olarak ben onun siyaset yapmasından dolayı büyük zararlar görüyorum" dedi.

‘Gerekirse mahkemeye gideceğim’

Bugüne kadar Çine’de bir çok dükkanın belediyeden izin almadan birleştirildiğini savunan Ünal Dinçer, "Biz aynı binada birleştirme yaptık. Yan yana ayrı binalarda bulunan dükkanları birleştirenler oldu. İlçemizde bunun bir sürü örneği var. Biz yasal yollardan duvarı yıkıp dükkanı genişletmenin yollarını arıyoruz. Mülk sahibi bir yandan, ben bir yandan araştırıyorum. Gerekirse mahkemeye kadar gideceğim" diye konuştu.

Oğluna hem kızıyor hem gurur duyuyor

Yaşananların kendisini üzdüğünü söyleyen Ünal Dinçer, "Oğlum bize göz yummayarak ticaretimize engel oluyor. ‘Kötü örnek, örnek değildir baba’ diyerek, emsal göstermeme bile izin vermiyor. Ticaretime mani olmasına çok üzülüyorum ama adil davrandığı için her ne kadar işime gelmese de onunla gurur duyuyor, seviniyorum. Salih zaten küçüklüğünden beri haksızlığa hep karşıdır. Kimsenin hakkını yemediği gibi hiç kimsenin de haksızlık yapmasına izin vermez. İmkanı varsa engeller" dedi.

‘Babam olsa yanlışa göz yummam’

Babası bile olsa yanlışa göz yummayacağını kaydeden Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer de şunları söyledi:
"Çok yozlaşmış, usulsüzlükleri marifet olarak gören bir toplum olma yolunda hızla ilerliyoruz. Bu kötü gidişin önlenebilmesi için biz siyasetçiler ve topluma önderlik eden herkes önce kendimizi düzeltmeliyiz. Babam da olsa kurallara uyacak. Bizden izin almadan dangur dungur yıkmışlar, duyunca başıma kaynar sular döküldü. Hemen aradım, duvarı yeniden örmelerini söyledim. ‘Bana bugüne kadar böyle bir iş için kim dilekçe vermiş?’ diye çıkıştı ama ben taviz vermedim. İnşallah babam bunu saygısızlık olarak algılamamıştır. Yanlış yapmasına izin veremezdim. Kurallara uygun hale getirsinler, olabilir bir şeyse izin veririz. Bundan böyle Çine Belediyesi olarak hiç kimsenin, ‘ben yaptım, oldu’ demesine müsaade etmeyeceğiz."
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com