“Paşaları tahliye edersen seni vuracaklar”

“Paşaları tahliye edersen seni vuracaklar”
Balyoz Davası’nda yargılanan askerlere tahliye kararı veren davanın ilk hakimi Oktay Kuban’a şok tehdit…

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk bugünkü köşesine Balyoz Davası ile ilgili şok bir iddiayı taşıdı.
 
Balyoz’da yargılanan paşalara tahliye kararı verdikten sonra görevden alınan Oktay Kuban’ın tehdit edildiği ortaya çıktı.
 
İşte Öztürk’ün yazısından bir bölüm:
 
“Balyoz Davası adliye tarihinde en çok tartışılan davalardan biri oldu. Bu davada tutuklama talebiyle, Hakim Oktay Kuban’a dosyalar geldi. Hakim, “delil” denilen belgelerin asıllarının olmadığını gördü ve tutuklama taleplerini reddetti. İşte o andan itibaren yandaş medya tutuklu olanlar hakkında tahliye kararı vermemesi için hakim Kuban’ı hedef aldı. Hakim Kuban’a yapılan baskı ve tehdit sadece medyanın yaptıkları ile kalmadı. Bir meslektaşı, Kuban’a önce; “Ankara’dan emir olduğunu, bu askerlerin içerde tutulmak istendiğini, dört-beş yıl içeride kalır daha sonra çıkarlar, sen kendini tehlikeye atma. Ankara’dan senin arkanda kimin olduğu, kime güvendiğinin de araştırılması istenmiş” diyor.
 
“İŞ DAHA DA İLERİ GİDİYOR”
 
İş daha da ileri gidiyor Kuban’a yeni görüşmede  son mesaj ise şöyle oluyor: Eğer, Çetin Doğan ve diğer paşaları tahliye edersen sokağa çıktığında seni vuracaklar. Darbe karşıtı göstericiler adliyenin etrafını saracak, sen dışarı çıkamayacaksın.” (CTE)
 
Yazının tamamı Sözcü gazetesinde…

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com