Pastanede 29 Ekim resepsiyonu!

Pastanede 29 Ekim resepsiyonu!
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına izin verilmemesiyle başlayan tartışmalar. Amasya’dan gelen haberle yeni bir boyut kazandı. Kentte kutlamalar bu yıl bir pastanede yapılacak!

Amasya Valiliği, her yıl Amasya Oteli’nde yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunun bu yıl şehirdeki ünlü bir pastanede yapılacağını açıkladı.
 
Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, Ankara Valiliği Başkent’teki 29 Ekim yürüyüşünün yasal olmadığı gerekçesiyle engelleneceğini duyurdu. İstanbul’da ise kutlamaların yapıldığı Bağdat Caddesi’nde Kadıköy ile Büyükşehir arasında kriz yaşanıyor.
 
Şimdi de Amasya Valiliği’nin resepsiyon davetiyesi tepki çekti. Amasya Valiliği tarafından daha önce Amasya Oteli’nde yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu bu yıl pastanede düzenlenecek.
 
Amasya Valiliği tarafından daha önce Amasya Oteli’nde yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu bu yıl pastanede düzenlenecek. Valiliğin gönderdiği resepsiyon davetiyesini alan ve yer olarak da ünlü bir pastane zincirini gören Atatürkçü Düşünce Derneği ile CHP İl yönetimi tepki gösterdi. Atatürkçü Düşünce Derneği Amasya Şube Başkanı Metin Kara, seçilen yerin Cumhuriyet Bayramı’nın anlamından uzak olduğunu belirterek, davete katılmayacaklarını söyledi.
 
Amasya Valisi Abdil Celil Öz ise kentte daha geniş ve kaliteli bir mekan olmadığı için burayı tercih ettiklerini belirterek, “Resepsiyon yapılacak yer bir restoran da, düğün salonu da olabilirdi. İlin imkanlarını göz önünde bulundurmak lazım. Pastanede, otelde, restoranda yapmışız, önemli olan iç mekanda Cumhuriyet’in özelliklerine ve niteliğine yakışır, gerekli düzenlenemenin yapılmış olması dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com