Patlama mağdurlarına para

Patlama mağdurlarına para
Afyonkarahisar'da Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'ndaki mühimmat deposunda meydana gelen patlamadan zarar gören vatandaşlara ödemeleri yapılmaya başlandı.
Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, 5 Eylül'de askeri mühimmat deposunda meydana gelen ve 25 askerin şehit düştüğü patlama nedeniyle vatandaşlara ait bina, araç ve tarım arazilerinde oluşan hasarlarla ilgili ödemelere başladıklarını söyledi. Patlamanın ardından olay yeri çevresinde yaşayan vatandaşların zararlarının tespiti için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla çalışma başlatıldığını hatırlatan Vali Balkanlıoğlu, "165'i Ataköy'de, 71'i Kışlacık Köyü'nde olmak üzere toplam 236 iş yeri, konut, ahır, samanlık ile 16 aracın zarar gördüğü belirlendi. Bu hasara karşılık 500 bin lira ödenek gönderildi" dedi.
 
ÖDEMELAR BANKADAN YAPILIYOR
 
Vali Balkanlıoğlu, zarar gören vatandaşlara ödeme yapmaya başladıklarını kaydetti. Vali Balkanlıoğlu, "Hasar bedellerini vatandaşların TC kimlik numaraları üzerinden Ziraat Bankası'na bildirdik. Bankaya başvuranlara ödeme yapılıyor. Vatandaşların, hasarının tespitinin yapılmadığı ya da eksik yapıldığı yönünde itirazlarla ilgili ekiplerimiz yeniden inceleme gerçekleştirdi. Bu itirazları da değerlendirerek karara bağlayacağız" diye konuştu.
 
Vali Balkanlıoğlu, okul, cami, köy konağı, imam evi gibi kamu binalarında oluşan hasarın da giderildiğini kaydetti. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com