Patriotlar İsrail için mi geliyor?

Patriotlar İsrail için mi geliyor?
Milliyet Gazetesi'nin tecrübeli yazarlarından Melih Aşık bugünkü köşesinde 'Füzemiz niye yok' başlıklı bir yazı kaleme aldı...

Melih Aşık, yazısında Esad yönetiminden korunmak amaçlı gönderilen Patriot füzelerinin perde arkasında İsrail'i İran'dan koruma amacı olup olmadığını soruyor ve devam ediyor. Etrafımız ateş çemberiyken neden kendi füzelerimiz yok?

İşte Aşık'ın yazısından satırbaşları...

1962’de ABD ile Sovyetler arasındaki Küba krizinde ABD Küba’yı vursaydı, Ruslar da direkt Jüpiter füzelerinin konuşlandırıldığı Türkiye’yi vuracaktı. Halkımız ne olup bittiğini o zaman anlayacak, füzelerin Türkiye’ye yerleştirilmesine izin verenlere küfürü ancak o zaman yani iş işten geçtikten sonra basacaktı.

Kürecik’e yerleştirilen radar ve gelen Patriotlar aynı sonuca yol açabilir.

OdaTV’de Hüseyin Vodinalı diyor ki:

Batılılar Patriotları Türk halkını korumak için değil, Türkiye’deki üslerimizi korumak için getiriyoruz diye kendileri söylediler. Kürecik radarı zaten İsrail’in korunması için. Patriotlar da esasen Suriye’den çok İran’a karşı. Onlar da İsrail’in korunmasını esas alıyor. Yani lafın kısası şu ki; elalemi korumak için kendimizi savaş tehlikesine atıyoruz.

...

Hablemitoğlu olayı

Tarihçi ve yazar Necip Hablemitoğlu’nun ölümünden bu yana 10 yıl geçti. Cinayet işlendiğinde iktidarda olan AKP hâlâ iktidar. Cinayet hâlâ karanlıkta. Başbakan Erdoğan, Danıştay’a yapılan saldırı sonrası şunu söylemişti:

“Bu ülke Necip Hablemitoğlu cinayetini yaşamış, sonrasında her şey örtbas edilmiş bir ülke...”

Cinayet sonrasında her şeyi kim örtbas etti? Bu güçlere AKP neden izin verdi? Neden cinayeti örtbas edenleri teşhir edip cezalandırmadı?

...

Hukuk olsaydı...

“Yüce Divan” sıfatıyla yargılama yapan Anayasa Mahkemesi: “Ortada suç var ancak delillerin toplanış biçimi hukuka aykırı” diyerek tüm sanıkların beraatine karar verdi.

Ergenekon ve Balyoz davalarında hem deliller toplanırken hukuk çiğnendi.. Hem digital belgelerin sahte olduğuna ilişkin sayısız kanıt ortaya konuldu.

...

Eller

Konya’daki Şeb-i aruz törenlerinde Başbakan Erdoğan ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun el sıkışmaması olay oldu.

Türkiye’de gazetecilerin ömrü bu tiyatroyu izlemekle geçti.. El sıkıştılar,sıkışmadılar,selamlaştılar, selamlaşmadılar...

Sanki sıkışsalar bir şey değişecek gibi...

...

Otoyol

Ne diyordu Nazım:

“Koyun gibisin kardeşim/ gocuklu celep kaldırınca sopasını/ sürüye katılıverirsin hemen/ ve âdeta mağrur, koşarsın salhaneye…” (TOK)
Melih Aşık / Milliyet

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com