Paul Auster'dan Başbakan'a cevap geçikmedi!

Paul Auster'dan Başbakan'a cevap geçikmedi!
Başbakan Erdoğan'ın 'gelmezsen gelme cahil adam' dediği Paul Auster'dan cevap gecikmedi.

Türkiye'deki yönetimi otoriter ve anti-demokratik bulan tutuklu aydın ve gazeteciler nedeniyle AKP hükümetini eleştiren ünlü edebiyatçı Auster’İ 'cahil adam' diyerek eleştiren Başbakan Erdoğan’a ünlü yazardan cevap var…

Paul Auster, New York Times'ın internet sitesinde yayınladığı cevap yazısında, hem Erdoğan'ın kendine yönelik açıklmalarına yanıt verdi hem de Türkiye'ye yönelik eleştirilerine devam etti. Yazısında KCK tutuklularını örnek gösteren ünlü edebiyatçı, ifade özgürlüğünün önemine dikkat çekerek, Başbakan Erdoağan'ı eleştirirken şu ifadeleri kullandı:
 
"Başbakan, İsrail hakkında ne düşünürse düşünsün, gerçek şu ki İsrail'de ifade özgürlüğü var, ne bir yazar ne de gazeteci hapiste. Uluslararası PEN tarafından derlenen son sayılara göre Türkiye'de şu anda yaklaşık 100 yazar hapiste. Dünyadaki PEN merkezleri tarafından davası yakından izlenen Ragıp Zarakolu gibi bağımsız yayıncılardan sözetmiyorum bile. Bütün ülkeler sayısız sorunla mücadele ediyor Sayın Başbakan, buna benim ülkem ABD ve sizin ülkeniz Türkiye de dahildir. Asıl olan şu ki, kusurlu ve kuşatılmış her ülkedeki koşulları iyileştirmek için, sansürsüz ve hapis cezası tehtidi olmayan bir yayın ve ifade özgürlüğü bütün kadın ve erkekler için kutsal bir haktır." (uge)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com