Paulo Bento: "Türk milli takımı inanılmaz"

Paulo Bento: "Türk milli takımı inanılmaz"
Portekiz Milli Takımı’nın hocası Paulo Bento, ay yıldızlılarımıza hayran kaldı.

Kadrosunda dünyanın en önemli yıldızlarını barındıran Portekiz'e karşı şanssızlığımızı önceki gece Lizbon'da kırdık. Abdullah Avcı'nın yeniden oluşturduğu ay yıldızlılarımız, Benfica'nın sahası Estadio da Luz'da karşılaştığı güçlü rakibini 3-1'lik skorla devirmeyi başardı.

57 YIL SONRA GELEN GALİBİYET

57 yıl sonra yenip, 47 yıl aradan sonra gol atmayı başardığımız Portekiz Milli Takımı'nın hocası Portekiz Milli Takımı'nın hocası Paulo Bento, ay yıldızlılarımıza hayran kaldı.

GENÇLİK İKSİRİ Mİ BULDUNUZ

Portekizli teknik adam maçtan sonra Hürriyet'e, "Koşan, savaşan, mücadele eden bir takımınız var. Gençlik iksirini mi buldunuz?" diyerek şaşkınlığını dışa vurdu.

Kendi sahalarında aldıkları yenilgi nedeniyle bir hayli üzgün olduğu gözlerinden okunan, bunu sözlerine de yansıtan Bento, "Biz kötü bir takım değiliz. Sadece yorgunduk" demekten de kendini alamadı.

Paulo Bento, 3-1'lik yenilginin nedenlerini şöyle sıraladı...

1- Mazeret aramıyorum ama yorgunduk

Mazeret üretmek istemiyorum ama biz bu maça yorgun çıktık. Bir gün önce senin de izlediğin gibi, öğle saatlerinde 35 derecede kültür-fizik ve toplu çalışma yaptık. Maç sabahı da bir çalışmamız oldu.

2- Küçük görmenin bedelini ödedik

Türkiye'ye karşı hep kazanıyorduk. Bu yüzden bizimkiler, sizin takımı biraz küçümsedi. Bunun bedelini de yenilgiyle ödedik. Kim olursa olsun rakibe saygı duymak gerekir.

3- Sercan'ı çok beğendim, Volkan müthiş

Genç oyuncuların çoğunlukta olduğu bir takımınız var. Kanatlarda ve orta alanda etkiliydiniz. Sercan'ı çok beğendim. Volkan müthiş bir kaleci. Arda ile Emre'nin kaliteleri ortada. Diğer oyuncular da etkili.

4- Maçta sadece 20 dakika baskılıydık

Basit hatalar yaptık. Çok top kaybettik. 90 dakikanın yalnızca 20 dakikalık bölümünde baskı kurabildik. Avrupa Şampiyonası öncesi oyuncularım riske girmedi. Sakatlanma riskine karşı tedbirli oynadılar. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com