Pavey'e büyük ayıp!

Pavey'e büyük ayıp!
CHP'li vekil Şafak Pavey'e Avrupa Birliği komisyonu ve parlamenter asamblesinde görev verildi. Ancak vekilin bu isteği reddedildi

Pavey, bir süre önce TBMM tarafından, Belçika'nın başkenti Brüksel'de yapılacak Türkiye-Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu (27-30 Kasım) ile Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenecek Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi (4-7 Aralık) için görevlendirildi.

Akşam gazetesinin haberine göre; CHP'li milletvekili her iki toplantı sırasında ihtiyaç duyacağı tekerlekli sandalyenin temini için TBMM Dışişleri Protokol Müdürlüğü aracılığıyla Türkiye'nin Brüksel ve Viyana büyükelçiliklerine ayrı ayrı başvurular yaptı.

"AP ÇÖZSÜN', 'BÜTÇEMİZ YOK Kİ"

Brüksel Büyükelçiliği, Pavey'e “Avrupa Parlamentosu'yla görüşün. Biz yardımcı olamıyoruz” yanıtını verdi. Viyana Büyükelçiliği ise “Milletvekilimiz için günlüğü 7.30 eurodan tekerlekli sandalye rezervasyonu yapılması mümkün. Ama büyükelçiliğimizde bu amaç için tahsis edilmiş bir ödenenek kalemi yok” dedi. Pavey'e kendi imkanlarıyla sandalye kiralaması tavsiye edildi. İki olumsuz yanıt üzerine Pavey her iki toplantı için sandalye ihtiyacını kendisi karşıladı.

"EĞLENCE, ALIŞVERİŞ TURU MU İSTEDİM!"

Pavey yanıtlar üzerine büyükelçiliklere, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na, Akdeniz için Birlik Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı Zeynep Karahan Uslu'ya ve AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı Afif Demirkıran'a mektup yazdı. Başından geçenleri anlatan Pavey şunları söyledi:

Engellilerin göz önünden uzak tutulması geleneğinden geldiğinizden eminim. Engelliliğim nedeniyle toplantılarda yük sayıldığımı, bunu hadsizlik saydığınızı ve haddimi bildirmeyi denediğinizi düşünüyorum. Ne yazık ki modern dünya sizlerin arzusu hilafına ayrımcılıklarla mücadele ederek bizi meslek ve vasıf sahibi olarak göz önüne koymaktadır. Uluslararası diplomasinin saygın görevlerinde bulundum. Engelli bir görevliye gösterilmesi gereken diplomasi adabını bilmekteyim. Büyükelçiliklerinizden alışveriş ya da eğlence merkezlerine tur talep etmedim. Verilen görevi yerine getirmem için bir medikal takviye aracı istedim. Bu talihsiz cevabı geri almanızı ve insan bedeninin mecburiyetlerini görmezden geldiğiniz sorumluluk savuşturma algınızı değiştirmenizi rica etmekteyim.

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com