Pavey'e gizli çekim tuzağı

Pavey'e gizli çekim tuzağı
MİT'e yakın gazeteciler Şafak Pavey'i hedefe koymak için gizli çekimler ve dinlemeler yaptı.

TBMM’de başörtülü milletvekillerinin ilk kez yer aldıkları oturumda şahsı adına söz aldıktan sonra dikkat çekici bir konuşma yapan CHP Milletvekili Şafak Pavey, AKP’nin boy hedefi olurken gizli çekim görüntülerin de kurbanı oldu. Pavey’in istihbarat takibi yöntemiyle olduğu anlaşılan gizlice çekilmiş görüntüleri MİT’e yakın gazeteciler tarafından sosyal medya üzerinden servise konuldu.

‘ÖZEL İSTİHBARAT’ TAKİPTE

Protez bacağı nedeniyle Meclis’e pantolonla gelmek isteyen ancak bu isteği çeşitli gerekçelerle iki yıldır hayata geçirilmeyen Şafak Pavey, TBMM Genel Kurulu’na dört başörtülü vekilin girdiği toplantıda söz aldı ve dikkat çekici bir konuşma yaptı. Başörtüsü özgürlüğünü savunan Pavey, diğer inanç grupları ve düşüncelere de özgürlük isteyen geniş kapsamlı bir konuşma yaptı. Başörtüsünü insan hakları kazanımına çevirme sorumluluğunun artık AK Partili dört milletvekilinin omuzlarında olduğunu ve insan hakları konusunda artık bu vekillere çok daha fazla sorumluluk düştüğünü savunan Pavey, özgürlükler konusunda AKP’ye yönelik çarpıcı eleştiriler de yaptı.PAVEY HEDEFE KONULDU

Pavey’in bu açıklamasından sonra Milli İstihbarat Teşkilatı’na yakınlığıyla bilinen isimler aniden Pavey’i hedef alan kampanya başlattılar.  MİT ve Hakan Fidan savunmasıyla dikkat çeken Sevilay Yükselir sosyal medyadan ilk kurşunu sıktı ve Pavey’in geçirdiği tren kazasıyla ilgili özel hayat alanına giren iddialarda bulundu. Pavey’in birine yardım etiği sırada kaza geçirmediğini, kocası kendisini terkettiği için trenin önüne atladığını iddia etti. Sosyal medyadan bu iddiaya sert tepkiler geldi ve Pavey’in avukatı kazayla ilgili geniş kapsamlı bir açıklama yaptı. Sevilay Yükselir geri adım atarken, bu kez de yine MİT’e yakın başka gazeteciler devreye girdi.

Sabah Gazetesi’nin “Özel İstihbarat Servisi”nin başında olan ve Türkiye’de MİT’e en yakın gazeteci olarak bilinen Abdurrahman Şimşek, peş peşe Şafak Pavey’in gizlice çekilmiş fotoğraflarını yayınladı ve Pavey’i “Ak Partiyi devirmeye çalışma” suçlamasıyla kriminalize duruma soktu.

Abdurrahman Şimşek’in yönettiği Twitter’daki “özel istihbarat” hesabından  Pavey ve Mehmet Altan’ın gizlice çekilmiş görüntüleri yayınlandı.  İkilinin aynı masada konuşurken ve ayaktayken uzaktan, masa altı biçiminde gizlice çekilmiş fotoğrafları bir istihbarat takibi şeklinde sunuldu.

Şimşek fotoğrafları paylaşırken istihbarat takibini de açıkça yazmaktan çekinmedi.  Şimşek, bu durumu “Gizli buluşmayı istihbarat dünyası analiz etmekte çok zorlanıyor ama biliyorlar” şeklinde vurguladı. İkilinin konuştuklarının dinlendiği de hesapta açıkça yazıldı, üstelik “AK Parti aleyhinde ne konuştukları çok iyi biliniyor.” şeklinde çok net bir vurguyla.MEHMET ALTAN DAHA ÖNCE DE İZLENMİŞTİ

Gazeteci Mehmet Altan Star Gazetesi Başyazarı olduğu dönemden başlayarak MİT’in resmi dinlemesine alınmış ve bir süre sonra Star Gazetesi’nde yazıları yayınlanmayarak işten çıkartılmıştı. Altan’ın telefonlarının MİT tarafından dinlenmesi devam eden süreçte de yaklaşık iki yıl sürmüştü. Skandalın Taraf’ta yayınlanmasının ardından Altan konuyu yargıya taşıdı ancak Altan’ın telefonlarını sahte terörist isimleri göstererek dinleyen MİT görevlilerinin yargılanmasına Başbakan Erdoğan izin vermedi. Yargılama bu nedenle durdu.

İŞTE FOTOĞRAFLAR EŞLİĞİNDE ATILAN O TWİTLER

“CHP’nin Ulusalı Milletvekili Şafak Pavey, bu  aralar sözde liberal gazeteci Mehmet Altan pek sıkı fıkı takılıyorlar”
“CHP’nin ulusalcı Şafak Pavey’i ile Altan ailesinin isyankar ferdi Mehmet Bey, AK Parti için sizce neyi kaynattı?”
“CHP ve ALTAN ailesinin gizli buluşmasını İstihbarat dünyası analiz etmekte çok zorlanıyor? Ama biliyorlar”
“Kimse yemiyor? AK Parti aleyhinde ne konuştukları çok iyi biliniyor.  AK Parti’nin nasıl devrilmesi gerektiğini konuşmadınız mı?” (MRE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com