Pazar günü İstanbul'da kar var

Pazar günü İstanbul'da kar var
Pazar günü yurt genelinde sıcaklık 10-15 derece azalacak.

Ülke genelinde yarın olumsuz ve tehlike yaratacak hava koşulları var. Marmara ile Ege bölgelerinde kuvvetli ve gök gürültülü yağacak yağmurların yanı sıra, doğuda karların erimesine bağlı taşkın riski devam ediyor.

LODOS BUGÜN GİDİYOR

Yarın gece, iç kesimlerde başlayacak kar yağışı ile birlikte Doğu Karadeniz'de de yağmurlar şiddetlenecek. Bugün yaşamı alt üst eden lodos fırtınası bu gece gidiyor. Fırtına batıda etkisini kaybetti. Ancak lodos İç Anadolu'da hala 120 km hızla esmeye devam ediyor. Fırtına, İç Anadolu'yu geceye doğru terk edecek.

SICAKLIKLAR 15 DERECE AZALACAK

Soğuk hava bu gece Ukrayna üzerinden Marmara'ya geliyor. Yarın Ege Bölgesi de soğuktan etkilenecek. Pazar günü yurt genelinde sıcaklık 10-15 derece azalacak. Bu soğuma dolu ve kar yağışlarına neden olacak.

İÇ ANADOLU'DA KAR VAR

Kar yağışı yarın Kırklareli'nin kırsal kesimlerinde başlayacak, geceye doğru Marmara'nın dağları, Balıkesir, Bursa, Afyon, Kütahya, Bolu, Kastamonu boyunca etkili olacak. Pazar günü ise İç Anadolu'nun geneline kar yağacak. Soğuk hava uzun kalmıyor, Salı günü sıcaklıklar yine hızla yükselecek.

İstanbul yarın bugünden 12 derece daha soğuk, hissedilen sıcaklık 6 derece olacak. Bu gece yağmur şiddetleniyor, dolu bile yağabilir.

İSTANBUL'DA KARDAN ETKİLENECEK

Yarın gece yarısı ve Pazar erken saatlerde İstanbul'un tepelerine, özellikle, Sultanbeyli, Pendik, Çekmeköy tarafına hafif kar yağacak, Pazar günü yağış az ama hava çok soğuk. Ankara yarın yağmurlu 10 derece, yarın gece yarısı kar başlayacak ve Pazar günü de sürecek.

İzmir'de de hava soğuyor ve kuvvetli yağmura gök gürültüsü eşlik edecek. Hissedilen sıcaklık 12 derece. Pazar günü güneş çıksa bile, hava çok soğuk.

Yarın Uludağ gün boyunca kar yağışlı, gece Bursa merkeze de kar yağacak.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com