Pazarçamı Mahallesi'ne kanalizasyon yapılıyor

Pazarçamı Mahallesi'ne kanalizasyon yapılıyor
Tavşanlı'ya bağlı Kayaarası Köyü'nde kanalizasyon yapım çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Tavşanlı'ya bağlı Kayaarası Köyü'nde kanalizasyon yapım çalışmaları gerçekleştiriliyor. İlçe Özel İdare Müdürü Necati Derin ve AK Parti Tavşanlı İl Genel Meclisi Üyesi Ramazan Aydemir, Kayaarası Köyü Pazarçamı Mahallesi'ne giderek yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.
Kayaarası Köyü Muhtarı Mehmet Dikmen, köylerinin sorunu olan kanalizasyon için başlatılan çalışmalardan son derece memnuniyet duyduklarını anlattı.
Kanalizasyon için alt yapı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini dile getiren köy muhtarı Mehmet Dikmen, Özel İdare kanalıyla getirilen malzemeler dolayısıyla yetkililere teşekkür etti.
Malzeme temin edildiğinde köy halkı olarak devlet-millet işbirliğiyle çalışmalara her zaman hazır olduklarını ifade eden Dikmen, kanalizasyon alt yapı işlerinde Özel İdare'den malzeme temin edilince çalışmaların büyük bir hız kazandığını anlattı.
AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Ramazan Aydemir ise Kayaarası Köyü Pazarçamı Mahallesi'nde başlatılan kanalizasyon döşemesi için yaklaşık 4000 metre 200'lük koruge boru malzemesi gerektiğini belirterek bu ihtiyacın yarısının Özel İdare kanalıyla köye getirildiğini söyledi. Kalan malzemelerin ise kısa süre içerisinde temin edileceğini anlatan Aydemir, “Bu sene Pazarçamı'nın kanalizasyon sorununun üstesinden gelmiş olacağız. Kayaarası Köyü, bizim memnun olduğumuz, başarılı bir köyümüz. Kaymakam Bey'in refakatinde Özel İdare, Muhtarlık ve vatandaşlarla el ele vererek diğer köylerde olduğu gibi bu köyde de önemli işler yapıldı. Köy konağımız kısa sürede tamamlandı. Parke çalışmaları gerçekleştirildi' dedi.
Hizmet etmenin kişiye huzur verdiğini dile getiren Ramazan Aydemir, 'Tabi hizmet, partiler üstüdür. Ama hizmet etmek için siyasete de ihtiyaç var. Doğru siyaset nereden gelirse gelsin bu ülkenin ihtiyacı. Eğer KÖYDES projesi hayata geçirilmemiş olsaydı, Tavşanlı ve köylerine yaptığımız hizmetleri önceki yıllara ve o zamanki ayrılan kaynaklara göre yapmaya kalksak en azından 30 yılda tamamlayabileceğimiz kanaatindeyim. Bu noktada proje mimarı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da teşekkür etmeden geçemiyorum' ifadelerini kullandı.
Bu arada Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Tavşanlı'ya bağlı belde ve köylerde açılan kursların sergileri de görücüye çıkıyor. Kayaarası köyünde açılan kurslara katılan kursiyerleri el emeği göz nuru eserleri sergiye çıkarıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com