Pazarlar Belediye Başkanı Torun bir yılını değerlendirdi

Pazarlar Belediye Başkanı Torun bir yılını değerlendirdi
Kütahya'nın Pazarlar ilçesinin Ak Partili Belediye Başkanı Ahmet Torun, bir yıllık icraatını değerlendirdi.

Kütahya'nın Pazarlar ilçesinin Ak Partili Belediye Başkanı Ahmet Torun, bir yıllık icraatını değerlendirdi.
İki dönemdir başkanlık görevini yürüten Torun, 'İlk 5 yılda yaptığımız hizmetleri çok konuştuk. Artık yeni dönemde yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı konuşmalıyız' dedi.
Torun, seçim öncesinde 'katılımcı, şeffaf, demokratik ve özgürlükçü bir yönetim anlayışını esas alacağız' dediklerini hatırlatarak, ekip çalışmasına önem verdiğini ifade etti. Torun, 'Bu görevin sorumluluğun taşıyabilmek ve bu sorumlulukla hareket edebilmek için yola çıktık. Meclis üyeleri, belediye çalışanları ve hemşerilerimizin katkısıyla son bir yılda önemli hizmetler gerçekleştirdik. Yıllardır hasretini çektiğimiz Pazarlar Meslek Yüksek Okulunu ilçemize geri kazandırdık. Pazarlar MYO binası tamamen belediye bütçesi ile yapılmıştır. Belediyemiz bütçesinin imkanların çok üstünde bir yatırım yaparak gelecek nesillere eser bıraktık' dedi.
Kampusun çevre düzenlemesini tamamladıklarını anlatan Torun, 'Belediyemize ait atıl durumda olan iki tane binamızı yap - işlet - devret modeli ile üniversite öğrencilerimize yurt kazandırdık. Ayrıca yap - işlet - devret modeli ile meslek kampusa kantin, kafeterya, sosyal merkez kazandırdık. Bir yıl içinde en büyük yatırımımız Meslek Yüksek Okuludur. İlçemizin altyapısını güçlendireceğiz. Bunun için girişimlerimiz meyvesini vermeye başladı. 7 Nisan 2010 tarihinde İller Bankası 4. Eskişehir Bölge Müdürlüğünde Kentsel alt yapı projesinin ihalesi gerçekleşecektir. yüzde 75'i hibe fonundan karşılanacak olan proje, ilçemizin alt yapı meselesini kökten çözecektir. Sulama göletimizdeki suyun toprakla buluşmasına az kaldı. Nisan ayı başında İl özel İdaresi tarafından sulama göledi belediyemize devredilecek ve halkımızın sulu tarıma geçmesi sağlanacaktır'' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com