Pazarlar Belediyesi İŞ-KUR ile protokol imzalandı

Pazarlar Belediyesi İŞ-KUR ile protokol imzalandı
Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) Kütahya İl Müdürlüğü ile Pazarlar Belediye arasında protokol imzalandı.

Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) Kütahya İl Müdürlüğü ile Pazarlar Belediye arasında protokol imzalandı.
İŞK-UR hizmetlerinin sunumuna ilişkin protokol, Belediye Başkanlığı binasında düzenlenen törenle, İŞ-KUR Kütahya İl Müdürü Mahmut Yılmaz ile Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun arasında imzalandı.
Protokole göre, iş arayan vatandaşlar, İŞ-KUR İl Müdürlüğüne gitmeden kuruma kayıt yaptırıp, uygun işler, özel sektör iş gücü talebine yönelik konularda hizmet alabilecekler.
Pazarlar belediyesi ile protokol imzalayan İŞ-KUR Kütahya İl Müdürlüğü yetkilileri, ilçe, belde ve köylerdeki iş kur başvurularını Pazarlar belediyesinin alabileceğini belirtildi.
İŞ-KUR Kütahya İl Müdürü Mahmut Yılmaz yaptığı açıklamada, “Türkiye İş Kurumu olarak ulusal istihdam politikasının belirlenmesine katkı sağlamak, iş ve işçi bulma faaliyetinde bulunmak, aktif ve pasif işgücü programlarını uygulamak gibi ulusal düzeydeki kurumsal görevlerimizi, yerel düzeye indirerek daha çok kişiye etkin ve hızlı bir şekilde ulaşmayı hedefliyoruz. Kurumumuz, iş arayanların ve işverenlerin kendilerine en yakın yerlerden istihdam hizmetlerinden yararlanabilmeleri için il düzeyinde yerel yönetimlerle işbirliği gerçekleştiriyor. Bu kapsamda İŞ-KUR Kütahya İl Müdürlüğü olarak, toplam Pazarlar belediyesi ile protokol imzalayarak, Pazarlar belediyesinde “İŞKUR hizmet nokta”sı oluşturduk. Artık iş arayan ve işverenler, İŞ-KUR Hizmet noktalarında, gerekli eğitimleri alan belediye çalışanları aracılığı ile hizmetlerimize ulaşabilecekler. Vatandaşlar, belediyeler tarafından verilecek olan bu hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanacaklar. İş arayan durumdaki iş arayanların kaydının alınması ve güncellenmesi, iş arayanın profiline uygun açık işleri sorgulanması, iş başvurusunun alınması ve başvuruların takip edilmesi, İşsizlik Sigortası başvurusu talep dilekçesini sisteme kayıt edilmesi ve talep dilekçesi ile ödeme planını sorgulanması, işgücü yetiştirme kurslarına ve diğer işgücü uyum programlarına başvuru yapılması ve başvuruların takibi, özel sektör işverenin işgücü talebinin alınması ve sonuçlandırılması verilecek hizmetlerimizden bazıları” dedi.
Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun ise, “belediyemiz bünyesinde kurulan İŞ-KUR hizmet noktasında İlçe merkezinde, belde ve köylerdeki vatandaşlarımız İŞKUR ile yapacağı tüm işlemleri yapabilecekler. İş Kur ile yaptığımız protokol ile vatandaşlarımızı Kütahya'ya kadar masraf edip gitmesini önlemiş olacağız. İş Kur İl Müdürü sayın Mahmut Yılmaz bizleri makamımızda ziyaret etti. Ziyaretinde belediyemiz ile İŞ-KUR arasında protokolü imzaladık. Hayırlı olmasını temenni ederim” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com