Pazarlar MYO'dan mezuniyet coşkusu

Pazarlar MYO'dan mezuniyet coşkusu
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Pazarlar Meslek Yüksekokulu, bu yıl mezun olan 60 öğrenci için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Pazarlar Meslek Yüksekokulu, bu yıl mezun olan 60 öğrenci için coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi.

Pazarlar Meslek Yüksekokulu'nun 2012-2013 Akademik Yılı Mezuniyet törenine Pazarlar Kaymakamı İshak Çınar, Dumlupınar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Genç, İlçe Garnizon komutanı Cengiz Kuzu, İlçe Belediye Başkanı Ahmet Torun, Simav Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Rüştü Güntürkün, Pazarlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Karahan ve öğretim üyeleri, daire amirleri, Yükseköğretim Derneği Üyeleri, öğrenciler ve kep törenine gelen öğrenci yakınları katıldı.

Mezuniyet töreninde açılış konuşmasını Pazarlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Karahan yaptı. Karahan, “2009-2010 Eğitim öğretim yılında öğrenci almaya başlayan okulumuzda 3. mezunları vermenin ayrı bir gururunu yaşamaktayız. Okulumuz Gıda Teknolojisi, İklimlendirme Soğutma Teknolojisi ve Makine Resim Konstrüksiyon programları ile eğitim hayatını devam ettirmektedir. Bu programlara ilaveten 2013 yılı içersinde beş yeni program teklifimiz Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmıştır. Aşçılık, Gıda Kalite Kontrol ve Analizi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Gaz Tesisatı ve Teknolojisi, Alternatif Enerji Kaynakları yeni açılan programlarımızdır. Bu sene ve gelecek yıllarda bölümlerimize öğrenci alımı için çalışmalarımız devam etmektedir. Bu yıl mezun olacak olan gençler, Türkiye’yi 21. Yüzyıla taşıyacak olan gençlerdir. Bu nedenle gençlerimizi bu günlere ulaştıran hocalarına, hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan anne ve babalarına teşekkür ediyorum. Sayın gençler, hiç unutmayın! Dürüst, çalışkan ve üretken insan bir değerdir. Kendinize, arkadaşlarınıza ve ailenize güvenin. Gelecekten korkmayın.

Zorluklarla mücadele gücünü hiç kaybetmeyin. Biliyorsunuz ki; iyi ve başarılı insan olmak ayrıcalıktır ve çaba ister. Bunun için uğraşın. Göreceksiniz uzun zamanda kazanan hep siz olacaksınız. Sevgili Gençler, hepinizi tek tek tebrik ediyorum. Ailelerinizi kutluyor. Gelecekte büyük başarılara imza atmanızı temenni ediyorum” şeklinde konuştu.


konuşmanın ardından 2012/2013 akademik yılında okul derecesine giren öğrencilere plaket verildi. Pazarlar Meslek Yüksekokulu birincisi olan Gıda Teknolojisi bölümünden Fatma Kaydol’a plaketini İlçe Kaymakamı İshak Çınar, ikinci olan Gıda Teknolojisi bölümünden Pınar Yıldırım’ın plaketini Dumlupınar Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Osman Genç verirken üçüncü olan Gıda Teknolojisi bölümünden Gökçe Ersoy’un plaketini Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun verdi.

Mezun olan öğrenciler teker teker podyuma çağrılarak diplomaları verildi. Öğrenciler, diplomalarını aldıktan sonra hep birlikte havai fişek gösterisi ile birlikte keplerini fırlatarak mezuniyet coşkusunu yaşadılar.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com