Pazarlar'a çelik minare

Pazarlar'a çelik minare
Fatih mahallesi camisinin minaresi yerine depreme dayanıklı Çelik konstrüksiyon malzemeden yapılmış minare yapıldı.

Kütahya’nın Pazarlar İlçesinde 19 Mayıs 2011'deki 5.9'luk depremden etkilendiği için yıkılan Fatih mahallesi camisinin minaresi yerine depreme dayanıklı Çelik konstrüksiyon malzemeden yapılmış minare yapıldı.
Pazarlar İlçesinde ilk Çelik konstrüksiyon minare Fatih Mahallesi camine monte edildi. 34 metre yüksekliğindeki minare camiye ayrı bir güzellik kattığını ifade eden Fatih Mahallesi Camii İmam Hatibi Ahmet Çimen, hazır vaziyette gelen minarenin yerine monte edilmesinde katkı sağlayan herkese teşekkür ettiğini bildirdi.
Eski minareye göre depreme daha dayanıklı ve daha güzel olduğunu ifade eden Ahmet Çimen, "19 Mayıstaki 5,9'luk depremden etkilenen camimiz Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından can ve mal güvenliği açısından hemen boşaltıldı. Minaresi de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yere indirildi. İbadetlerimiz minarenin yıkımında sonra camimizde devam etti. Ne var ki 19 Mayıs 2011'den bu yana minaremizin olmayışı boynumuzu büküyordu. Hiçbir eksiğimiz kalmadı, Katkı sağlayan kurum ve kuruluşlarla hayırsever vatandaşlarımıza cemaatim adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.
Pazarlar İlçe Müftüsü Kadir Ünal, 19 Mayıs 2011 depreminde zarar gören Fatih mahallesi camisinin minaresi depreme dayanıklı Çelik konstrüksonlu malzemeden yapıldığını ve camiye ayrı güzellik getirdiğini ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com