Pazarlar'a kentsel alt yapı

Pazarlar'a kentsel alt yapı
Kütahya'nın Pazarlar ilçesinin kentsel alt yapı projesinin ihalesi yapılarak yer teslimi yapıldı.

Kütahya'nın Pazarlar ilçesinin kentsel alt yapı projesinin ihalesi yapılarak yer teslimi yapıldı.
Pazarlar ilçesinin kanalizasyon sisteminin ihtiyaca cevap vermemesi sebebiyle yeniden kentsel alt yapı projesi yapıldığı ve yapılan projenin ihalesi yapıldıktan sonra yer teslimi yapıldığı bildirildi.
İller Bankası Eskişehir 4. Bölge Müdürlüğü yetkililerince yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Yer teslimine İller Bankası Eskişehir 4. Bölge Müdürlüğü Altyapı şube Müdürü Metin Arslanbay, Şehircilik şube Müdürü Ekrem Kiraz ve İnşaat Mühendisi Zekeriya Kurt katıldı. Yükyenici firma adına Nail Sönmez katıldı.
Pazarlar İlçesinin eski kanalizasyonu yok sayılıp kanalizasyonu tamamen yenileniyor. Sözleşme gereği 30 km uzunluğundaki kanalizasyonun 300 günde tamamlanması gerekiyor. Pazarlar İlçesinin Kentsel altyapı projesinin ihale bedeli 1 milyon 798 bin 120 lira olduğu bildirildi.
İller Bankası Eskişehir 4. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, 'İlçenin hali hazırda bulunan kanalizasyon sistemi ihtiyaca cevap vermemektedir. Pazarlar Belediyesince 2006 yılında yaptırılan Kentsel Altyapı Projesinin hayata geçirilmesi için yapılan çalışmalar sonucunda ihalesi yapılarak yüklenici firmaya yer teslimi yapılmıştır' dediler
Bu konuda açıklama yapan Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun ise, 'İlçemizin hali hazırda bulunan kanalizasyon sistemi ihtiyacımıza cevap vermemektedir. Belediyemizce 2006 yılında yaptırdığımız Kentsel Altyapı Projesinin hayata geçirilmesi için yapılan çalışmaların son aşamasına gelindi. Projemiz 2008 yılında Devlet Planlama teşkilatı tarafından onaylanarak Resmi Gazetede yayınlanmıştır. İller Bankası Eskişehir 4. Bölge Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılarak yer teslimi yüklenici firmaya yapıldı. İlçemizin 100 yıllık ihtiyacına cevap verecek olan Kentsel Alt Yapı Projemizi hayata geçirebilmek bizleri son derece memnun mutlu ediyor. İlçemizin eski kanalizasyonu yok sayılıp kanalizasyonu tamamen yenileniyor. Sözleşme gereği 30 km uzunluğundaki kanalizasyonun 300 günde tamamlanması gerekiyor. İlçemizin Kentsel altyapı projesinin ihale bedeli 1 milyon 798 bin 120 liradır. Yıllara sahi yatırımları hükümetimizin destekleri ile hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu gibi yatırımlar büyüyerek devam edecektir. Gelecek seçimler için değil gelecek nesiller için hizmet ediyoruz. Bu itibarla Pazarlar halkı her şeyin en iyisine layıktır' şeklindeki konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com