Pazarlar'da 2 cami için yıkım kararı alındı

Pazarlar'da 2 cami için yıkım kararı alındı
19 Mayıs depreminde zarar gören Kütahya'nın Pazarlar İlçesinde bulunan 53 yıllık Büyük Camisine ve Örey Köyü camisinin yıkım kararının alındığı bildirildi.

19 Mayıs depreminde zarar gören Kütahya'nın Pazarlar İlçesinde bulunan 53 yıllık Büyük Camisine ve Örey Köyü camisinin yıkım kararının alındığı bildirildi. 19 Mayıs tarihinde 5,9 büyüklüğündeki Simav depreminde büyük hasar gören Pazarlar İlçe Büyük camisinin ve Örey Köyü camisinin geçen hafta içinde de tehlike arz ettiği için minaresi yıkım ekiplerince yıkıldığı bildirildi. Caminin yıkımına yakında başlanacağı, yerine depreme dayanıklı yeni modern camiler yapılacağı belirtildi.
Pazarlar Kriz merkezinden yapılan açıklamada, “İlçe merkezinde Büyük Camii ve Örey Köyü Camisi 19 Mayıs tarihinde 5,9 büyüklüğündeki Simav depreminde ve artçı depremlerde ağır hasar oluştu. Yapılan Hasar tespit çalışmalarının sonucunda İlçe merkezindeki Büyük Cami ve Örey Köyü Camilerine ağır hasarlı raporu verildi. Bu iki camide şu an ibadet yapılmıyor. Herhangi bir olumsuzluğun görülmemesi amacıyla ibadete kapatılmasına karar verildi. Yıkım işlemleri yakın zamanda yapılacağı” belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com