Pazarlar'da 64 konuta ''hasarlı, oturulamaz'' raporu

Pazarlar'da 64 konuta ''hasarlı, oturulamaz'' raporu
SİMAV'DAKİ DEPREM -DEPREMDEN ETKİLENEN PAZARLAR İLÇESİNDE ÖN HASAR TESPİT ÇALIŞMASI TAMAMLANDI VE 64 KONUTA ''HASARLI, OTURULAMAZ'' RAPORU VERİLDİ

SİMAV'DAKİ DEPREM -DEPREMDEN ETKİLENEN PAZARLAR İLÇESİNDE
ÖN HASAR TESPİT ÇALIŞMASI TAMAMLANDI VE 64 KONUTA ''HASARLI, OTURULAMAZ'' RAPORU VERİLDİ
KÜTAHYA - Kütahya'nın Simav ilçesinde 19 Mayıs'ta meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremden etkilenen Pazarlar ilçesinde ön hasar tespit çalışmaları tamamlandı ve 64 konuta ''hasarlı, oturulamaz'' raporu verildi.
Kriz Merkezi Başkanlığınca hazırlanan rapora göre, çeşitli illerden yönlendirilen 12 teknik personelden oluşan 6 ekip, Pazarlar'da binalardaki hasar durumunu inceledi.
İncelenen 3 bin 889 konuttan 64'ü için ''hasarlı, oturulamaz'', 410'u için ''hasarlı, oturulabilir'', 3 bin 410'u için ise ''sağlam'' raporu hazırlandı.
Deprem sonrası Pazarlar'da üç noktaya, Türk Kızılayı tarafından gönderilen 135 çadırla çadır kentler kuruldu. Çadırların 71'i ilçe merkezinde, 64'ü ise belde ve köylerde bulunuyor.
Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun, yaptığı açıklamada, Pazarlar'ın içme suyunun sağlandığı, Simav'a bağlı Yeşilköy beldesinde bulunan kuyuda zarar oluştuğunu bildirdi.
Pazarlar'ın içme suyu hattını oluşturan 30 kilometrelik hattın 3'te ikisinin depremden zarar gördüğünü ve ilçeye geçici su hattından su verildiğini ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com