Pazarlar'da ağaçlandırma seferberliği

Pazarlar'da ağaçlandırma seferberliği
Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında Pazarlar Çok Programlı Lisesi'nin bahçesine törenle ağaç dikildi.

Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında Pazarlar Çok Programlı Lisesi'nin bahçesine törenle ağaç dikildi.
İlçe Kaymakamı İshak Çınar ve ilçe Belediye Başkanı Ahmet Torun’un katıldığı ağaç dikme törenine, Sofular Belediye Başkanı Mehmet Ali Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi ve Simav Orman İşletme Müdürü Enver Yıldırım’ın yanı sıra Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Hüseyin Çapar, ÇPL Müdürü İzzet Uzun ve öğrenciler katıldı.
Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Gönüllü Belediyelerin katılımıyla imzalanan protokolle uygulamaya konulan 'Okullar Hayat Olsun Projesi' ile okul bahçeleri yeniden düzenleniyor. Proje kapsamında sosyal yaşam merkezine dönüşecek olan okullar hafta sonu ve tatillerde de açık kalacak. Derslik ve spor salonlarında etkinlikler düzenlenecek. Bilgisayar sınıfları veli ve öğrencilere açık olacak.
En güzel mevsim olan Bahar mevsiminde her yerin yem yeşil olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi, “Bugün de değerli katılımcılarla birlikte “Okullar hayat olsun” projesi kapsamında okulumuzun bahçesini ağaçlarlarla donattık. Burada amacımız hem okullarımızın bahçesini hem güzelleştirmek, hem de vatandaşlara refah ve yaşanılır ortamlar hazırlayıp hizmetlerine sunmaktır. Proje kapsamında tüm okullar vatandaşların hizmetine açıldı” dedi. Hep okulların bahçe duvarlarının kalkmasını hayal ettiğini de belirten Sevgi, “Okullar hayat olsun projesi devlet ve halkı birleştiren bir proje. Devlet ve halk arasında artık duvar olmayacak. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi
Simav Orman İşletme Müdür Vekili Enver Yıldırım amaçlarının Pazarlar’ı hem meyve hem de orman şehri yapmak olduğunu söyledi. Okullar Hayat Olsun projesi kapsamında dikilen ağaçların üç yıl boyunca bakımı da yapacaklarını belirten Yıldırım, “Fidanlarımız aynı gençlerimiz gibi ilgiye ve sevgiye muhtaç. Burada gençlerimize büyük iş düşüyor. Sizlerle birlikte yeşerecek bu ağaçları gençlerimiz koruyacak” dedi.
Her zaman eğitimin hizmetinde olduklarına vurgu yapan Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun, imzalanan protokolle uygulamaya konulan “okullar hayat olsun” projesine protokol ortağı olarak katkı vermeye çalıştıklarını belirtti.
Kaymakam İshak Çınar ise, proje sayesinde okul bahçelerinin fiziki yapılarının uygun projelere göre yeniden düzenlenerek, belediyeler ve orman işletme şefliğinin işbirliği içinde "nefes veren" alanlar olmasının sağlanacağını söyledi. Kaymakam Çınar, “Proje ilk meyvelerini vermeye başladı” dedi
Okullar Hayat Bulsun projesi kapsamında törene katılan protokol ve öğrenciler tarafından hep birlikte ağaç dikildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com