Pazarlar'da alt yapı çalışmaları hız kazandı

Pazarlar'da alt yapı çalışmaları hız kazandı
Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde, kanalizasyon sisteminin ihtiyaca cevap vermemesi sebebiyle yeniden kentsel alt yapı projesinin uygulanmaya başladığı bildirildi.

Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde, kanalizasyon sisteminin ihtiyaca cevap vermemesi sebebiyle yeniden kentsel alt yapı projesinin uygulanmaya başladığı bildirildi.
Eski kanalizasyon yok sayılıp kanalizasyonu tamamen yenilenen Pazarlar İlçesinin 30 km uzunluğundaki kanalizasyonun 300 günde tamamlanması bekleniyor.
Pazarlar belediye Başkanı Ahmet Torun, AK Parti Pazarlar İlçe Başkanı Bilal Demirci ve Belediye Meclis üyesi Mahmut Bektaş, kentsel alt yapı çalışmalarını yerinde incelemelerde bulundular.
AK Parti İlçe Başkanı Bilal Demirci, “İlçemizin 100 yıllık ihtiyacına cevap verecek olan Kentsel Altyapı Projesinin uygulanmaya başlaması bizleri son derece memnun ediyor. Bu proje hükümetimizin her alanda olduğu gibi altyapıya verdiği önemi göstermektedir. Kentsel Altyapı Projesinin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese Pazarlar halkı adına teşekkür ederim. Pazarlar için dev bir yatırım olan Kentsel altyapı projesinin halkımıza hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.
İncelemelerden sonra açıklama yapan Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun, 'Belediyemizce 2006 yılında yaptırdığımız Kentsel Altyapı Projesinin hayata geçirilmesi için yapılan çalışmalar meyvesini verdi. Kanalizasyonumuzun boru döşeme çalışmaları başladı. İlçemizin 100 yıllık ihtiyacına cevap verecek olan Kentsel Alt Yapı Projemizi hayata geçmesi bizleri son derece mutlu ediyor. İlçemizin eski kanalizasyonu yok sayılıp kanalizasyonu tamamen yenileniyor.Yüzde 75'i İller Bankası hibe fonundan karşılanacak olan proje 300 günde tamamlanacak. Yüklenici firma tarafından boru döşeme çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Son teknolojilerle yapılan çalışmalar önümüzdeki günlerde şehir içine girerek devam edecektir. Yıllara sari yatırımları hükümetimizin destekleri ile hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu gibi yatırımlar büyüyerek devam edecektir. Gelecek seçimler için değil gelecek nesiller için hizmet ediyoruz. Bu itibarla Pazarlar halkı her şeyin en iyisine layıktır” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com