Pazarlar’da cenaze hizmetleri kursu

Pazarlar’da cenaze hizmetleri kursu
Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde bir ilke imza atılarak, cenaze yıkama kursu açıldı.

Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde bir ilke imza atılarak, cenaze yıkama kursu açıldı.
Pazarlar Halk Eğitimi Merkezinin düzenlediği cenaze Hizmetleri kursuna,12 kursiyer katıldı.
9 Mart 2012'de başlayan ve 12 Mart 2012'de sona eren kursun bir ilk olma özelliği taşıdığını aktaran Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hakkı Yıldız, ilçede büyük bir eksikliğin giderilmiş olacağını söyledi. Yıldız, " Kursiyerlere, ölüm öncesi ve sonrası işlemler ile dini vecibeler öğretildi. Ayrıca kurslarda kursiyerlere, cenazenin yıkanması, kefenlenmesi, cenaze namazı, cenaze merasimi, cenazenin kabre taşınması, defni gibi konular ile idari ve hukuki işlemleri konularında bilgiler verildi. 32 saat süren kursa 10 erkek ve 2 kadın kursiyer katıldı. İlçemizin ihtiyacı olan cenaze yıkama personelini karşılamak için bu kursu açtık. Kurs bitiminde belgelerini alan kursiyerlerle, ilçenin cenaze yıkama personelini sağlamış olacağız" dedi.
Pazarlar İlçesinde Halk Eğitimi Merkezinde Emekli İmam Mahmut Bektaş tarafından verilen kursa toplam 12 kursiyerin katıldığı ve kursiyerlerin 10’nun erkek ve 2 kursiyerde kadın olduğu bildirildi.
Kurs öğretmeni emekli İmam Mahmut Bektaş ise, yaptığı açıklamada, kurslarda kursiyerlere, cenazenin yıkanması, kefenlenmesi, cenaze namazı, cenaze merasimi, cenazenin kabre taşınması, defni gibi konular ile idari ve hukuki işlemleri konularında bilgiler verildiğini ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com